Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Włodzimierz Sadalski: Jak się okazuje – pieniądze to nie wszystko

Włodzimierz Sadalski: Jak się okazuje – pieniądze to nie wszystko

fot. archiwum

- Był to mecz godny finału mistrzostw Polski - tak szef pionu szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski ocenia czwarte spotkanie play-off PlusLigi Kobiet pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna.

W czwartym spotkaniu finału play-off Atom Trefl zwyciężył 3:2. – Było w tym meczu wszystko – potężne ataki i ofiarne obrony, udane bloki i skuteczne obrony, wzloty i upadki. Co też jest warte podkreślenia, obie drużyny grały pod presją – powiedział Włodzimierz Sadalski.

W opinii Włodzimierza Sadalskiego zespół Atomu Trefl miał dodatkową wartość w postaci Eleonory Dziękiewicz.Środkowa nowego mistrza kraju była prawdziwą gwiazdą. Kończyła praktycznie wszystko. Była nie do zatrzymania w ataku i znakomicie grała w bloku. Inne zawodniczki miały swoje znakomite momenty, ale niebawem gasły. Gwiazda Eleonory Dziękiewicz świeciła mocnym, pełnym blaskiem przez cały wieczór – powiedział szef pionu szkolenia PZPS.

Bank BPS Muszynianka Fakro nie obroniła tytułu mistrza Polski. – Nie jest to niespodzianka. Siatkarki z Muszyny nie obroniły Pucharu Polski, a ich start w Lidze Mistrzyń nie należał do specjalnie udanych. Grały bez stylu – zauważył Włodzimierz Sadalski.Z kolei Atom Trefl miał w zakończonym sezonie bardzo poważne problemy finansowe. – Wiem jak się gra, gdy zbyt często rozmawia się o pieniądzach, których nie ma lub nie otrzymuje pensji na czas. Siatkarki z Sopotu walczyły do ostatniej piłki z uśmiechem na ustach, problemy pozostawiły poza nim. Jak się okazuje – pieniądze to nie wszystko – powiedział Włodzimierz Sadalski.

W drugim secie Atom Trefl Sopot prowadził 24:19. Przede wszystkim za sprawą zagrywek Agnieszki Bednarek-Kaszy zespół gości wyrównał i następnie wygrał. – Raz jeszcze przekonaliśmy się, że w siatkówce każdą stratę można odrobić. Wszyscy, co grali, tego doświadczyli, analizowali i dalej nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje. Taki to po prostu jest sport – zakończył Włodzimierz Sadalski.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved