Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: AZS Olsztyn ostatni w PlusLidze

PlusLiga: AZS Olsztyn ostatni w PlusLidze

AZS Olsztyn przegrał trzecie spotkanie w konfrontacji z Treflem Gdańsk. Tym samym siatkarze z Warmii i Mazur w sezonie 2011/2012 zajmą ostatnie miejsce w PlusLidze. Nie oznacza to jednak, że w przyszłym roku występować będą w I lidze.

Pierwsze akcje seta były bardzo zacięte. W momencie gdy na zagrywce pojawił się Dmitro Vdovin, gdańszczanie odskoczyli rywalom, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Chwilę później, przy stanie 10:4, o czas dla swojej drużyny poprosił trener Tomaso Totolo. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem po powrocie na boisko gdańszczanie powiększali przewagę, natomiast przyjezdni mieli problemy z konstruowaniem swoich akcji. Po asie serwisowym Hietanena drużyny schodziły na drugą przerwę techniczną przy ośmiopunktowym prowadzeniu Trefla. Gdy chwilę później udanym atakiem ze środka popisał się Artur Augustyn, o kolejny czas poprosił trener Totolo (8:17). Ponownie nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Jego podopieczni mieli problemy ze skończeniem ataków, co wykorzystali gospodarze. Partię zakończyły dwa bloki – najpierw Michała Kaczmarka, a później Hietanena (25:13).

Początek drugiej partii to zdecydowanie bardziej wyrównana gra niż w pierwszej. Jako pierwsi przełamali się gdańszczanie, którzy wypunktowali rywali blokiem – najpierw powstrzymali atak Ferensa, później Guni, a następnie Vdovin dopisał do swojego konta punkt w tym elemencie (9:5). Chwilę później olsztynianie odrobili część strat (9:11), jednak ponownie przez swoje błędy pozwolili rywalom odskoczyć i na drugiej przerwie technicznej przegrywali 12:16. Kiedy wydawało się, że gdańszczanie pewnie zmierzają do końca partii, akademicy po raz kolejny zbliżyli się do rywali i po obiciu bloku przez Krzyśka przegrywali już tylko jednym punktem (18:19). W końcówce gdańszczanie zachowali więcej zimnej krwi i dzięki dobrej grze środkowych pewnie wygrali 25:21.

Trzecią partię nieco lepiej rozpoczęli olsztynianie. Podopieczni Tomaso Totolo na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Po powrocie na boisko goście zablokowali Oivanenena i prowadzili już 9:6. Gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty, w czym pomagali im przeciwnicy (9:10 po błędzie przyjęcia). Na drugą przerwę techniczną olsztynianie schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. Zawodnicy Trefla szybko jednak odrobili straty (17:17 po bloku Ferensa) i nawet wyszli na prowadzenie po udanej kontrze (19:17). Rywale nie pozwolili im jednak długo cieszyć się z prowadzenia i wypracowali sobie dwa punkty przewagi (22:20), a czas poprosił szkoleniowiec Trefla. Przerwa pozwoliła gdańszczanom na opanowanie emocji, dzięki czemu szybko odrobili straty i ostatecznie po grze na przewagi wygrali seta, a tym samym cały mecz.

MVP meczu: Matti Hietanen

Trefl Gdańsk – AZS Olsztyn 3:0
(25:13, 25:21, 26:24)

Stan rywalizacji: 3:1 dla Trefla

Składy drużyn:
Trefl: Hietanen, Łomacz, Oivanen, Augustyn, Kaczmarek M., Vdovin, Kaczmarek B. (libero) oraz Wilk, Serafin i Świrydowicz
AZS: Hernan, Ferens, Hain, Gunia, Siezieniewski, Krzysiek, Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Mariański i Gaca