Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Poskrobko: Szkoda, że to Trefl narzucił swoje warunki gry

Piotr Poskrobko: Szkoda, że to Trefl narzucił swoje warunki gry

fot. archiwum

Indykpol AZS Olsztyn rozegra czwarty mecz z Lotosem Gdańsk. - Te potyczki z Treflem nie wychodzą nam najlepiej. Trzeba przyznać, że jest to wymagający przeciwnik - mówi przed czwartym spotkaniem Piotr Poskrobko.

Czy mecze z Gdańskiem nadal wywołują dreszczyk emocji i nieco podwyższone bicie serca?

Piotr Poskrobko: – Nie, jakichś specjalnych odczuć w związku z meczami przeciwko Treflowi nie mam. To jest PlusLiga i czekają nas po prostu kolejne mecze. Do każdego spotkania przystępujemy w ten sam sposób, z tą samą motywacją.

Ale odczucia po spotkaniach z Treflem Gdańsk nie mogą być najlepsze? Czy uda się odczarować gdańską Ergo Arenę?– Oby! Rzeczywiście, te potyczki z Treflem nie wychodzą nam najlepiej. Trzeba przyznać, że jest to wymagający przeciwnik. W swoich szeregach mają doświadczonych zawodników, swoją grę opierają głównie na zawodnikach skrzydłowych, a w szczególności na graczach z Finlandii. Nie potrafiliśmy zatrzymać tych skrzydeł i mamy taki stan rywalizacji, jaki mamy.

Niemniej jednak Lotos Trefl Gdańsk nie gra jakiejś galaktycznej siatkówki…

– Grają dokładnie i solidnie, a u nas z tym bywa różnie. U nich nawet jeśli zawodnik jest niski, to jest w stanie zdobyć pięć punktów blokiem, więc to też o czymś świadczy. Tak jak mówiłem wcześniej, z takim zespołem naprawdę gra się ciężko na skrzydłach. Nie kończyliśmy dużej liczby kontrataków, a Trefl to wykorzystywał. Poza tym gdańszczanie nie mylili się na zagrywce w takim stopniu jak my to robiliśmy. Nasi przyjmujący byli nękani, jak nie ostrymi zagrywkami, to kąśliwymi. I opłaciło im się to. Szkoda, że to Trefl narzucił swoje warunki gry.

Dogonicie swoich rywali i doprowadzicie do piątego meczu?

– Mam ogromną nadzieję! Gonimy, gonimy i wierzę, że ich złapiemy i wrócimy do Olsztyna na decydujący mecz. Każdy na to liczy – oczywiście poza Gdańskiem (śmiech). Chociaż zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, może nie jest tragiczna, ale na pewno bardzo ciężka.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved