Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka pożegnał się z kadrą narodową

Piotr Gruszka pożegnał się z kadrą narodową

fot. archiwum

Przyjmujący Piotr Gruszka w wieku 35 lat zdecydował się pożegnać z biało-czerwoną koszulką. Wystąpił w 404 spotkaniach z orzełkiem na piersi, jak również we wszystkich edycjach Ligi Światowej z udziałem reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka w reprezentacji narodowej występował od 1995 roku. W zespole grał na pozycji przyjmującego, jak i atakującego. Polski zawodnik to rekordzista pod względem ilości rozegranych meczów w biało-czerwonej koszulce. Rozegrał ich aż 404. Z czasem stał się jej kapitanem. Podczas reprezentacyjnej kariery osiągnął z drużyną wiele znaczących sukcesów. Pierwszymi osiągnięciami było mistrzostwo świata i Europy w rozgrywkach juniorskich. Kolejne sukcesy to: srebrny medal Mistrzostw Świata w 2006 roku w Japonii, złoty medal Mistrzostw Europy w 2009 roku, brązowy medal Mistrzostw Europy w 2011 roku, a także brązowy medal Ligi Światowej zdobyty także w 2011 roku.

Ten wybitny siatkarz został wielokrotnie uznawany za najlepszego atakującego turniejów. Podczas Mistrzostw Europy w 2009 roku Piotr Gruszka został wybrany najbardziej wartościowym graczem tej imprezy. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved