Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Zaytsev w Maceracie. Cristian Savani i Facundo Conte w Rosji?

Ivan Zaytsev w Maceracie. Cristian Savani i Facundo Conte w Rosji?

fot. archiwum

Ivan Zaytsev - to jedno z najbardziej pożądanych nazwisk tegorocznego okienka transferowego. Tego utalentowanego przyjmującego w swe szeregi chciałoby pozyskać wiele zespołów, ale najbliżej osiągnięcia tego celu jest Lube Banca Marche Macerata.

Ivan Zaytsev, który swą przygodę z siatkówką zaczynał na pozycji rozgrywającego i dopiero na początku sezonu 2009/2010 został „przestawiony” na przyjęcie, jest obecnie jednym z najbardziej wyróżniających się przyjmujących w Serie A i siłą napędową swej drużyny – M. Roma Volley. Dwudziestoczterolatek to właściwie zawodnik kompletny, który z czasem ma szansę zostać wybitnym. Tłumaczyłoby to tak ogromne zainteresowanie tym przyjmującym dwóch obecnie najsilniejszych ekip Serie A – Itasu Diatec Trentino i Lube Banca Marche Macerata.

Na chwilę obecną Ivan Zaytsev, według mediów z regionu Marche, jest bliski podpisania kontraktu z Lube Banca Marche Macerata. Początkowo miał on zastąpić na ataku samego Igora Omrcena, który w przyszłym sezonie swoich sił spróbuje w Japonii, lecz w świetle ostatnich doniesień jest to raczej niemożliwe, bowiem do zespołu po kilkuletnim wypożyczeniu wróci Sasa Starović, a być może i kolejny Serb. Sam Ivan Miljković zdradził w jednym z wywiadów dla tureckiej telewizji, iż nie wyklucza wyjazdu ze Stambułu, gdyż otrzymał ofertę z Włoch, z jednej z byłych drużyn. Przypomnijmy, iż jeden z najwybitniejszych atakujących na świecie reprezentował barwy Maceraty w latach 2000-2007, po czym odszedł do Rzymu. Jak jednak można mniemać – M. Roma Volley tym razem, ze względu na swoje problemy finansowe, nie wchodzi w grę. Dodatkowo kilka ofert z Rosji otrzymał kolejny z filarów Lube Banca, Cristian Savani, i najprawdopodobniej z jednej z nich skorzysta. W takiej sytuacji Ivan Zaytsev zastąpiłby właśnie jego na pozycji przyjmującego. – Z drużyną Maceraty nie rozmawiałem jeszcze o tym, na jakiej pozycji zagram, lecz chcę zaznaczyć, iż nie boję się wyzwań i gry na ataku – mówił Zaytsev. – Sądzę, że Macerata jest najlepszym miejscem dla mojego rozwoju, a podpisanie kontraktu będzie milowym krokiem dla mojej kariery. Jestem jeszcze młody i mam czas, by ulepszać swoje umiejętności, a ta drużyna byłaby najlepszym do tego miejscem. Co prawda nie złożyłem jeszcze swojego podpisu na umowie, ale nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych dni – dodał. W przypadku jeśli Ivan Zaytsev trafi do Maceraty, M. Roma Volley najprawdopodobniej otrzyma kartę zawodniczą Matteo Martino, która wciąż pozostaje w posiadaniu zarządu Lube Banca.

Wyżej wspomniane słowa Ivana Zaytseva stawiają Itas Diatec Trentino na straconej pozycji w walce o tego zawodnika. Diego Mosna jednakże nie próżnuje i w szeregi swej drużyny chce pozyskać zawodnika Zenitu Kazań, Maksima Michajłowa. Jak wiadomo, zarówno Michajłow, jak i grający dla Trentino Cwetan Sokołow byli wypróbowywani na przyjęciu przez swoich trenerów, w pewnym stopniu zatem byliby w stanie zastąpić fantastycznego Kubańczyka, Osmany’ego Juantorenę. Ponadto Mosna czyni zakusy na Lucciano De Cecco (Zenit Kazań zainteresowany jest pozyskaniem Raphaela) oraz Simone Butiego i Salvatore Rossiniego, a więc obecnie siatkarzy Acqua Paradiso Monza Brianza, klubu, z współpracy z którym wycofał się główny sponsor, Gabeca Group.To jednak nie koniec transferowych sensacji. Prócz Cristiana Savaniego oferty z Rosji otrzymał Facundo Conte. Argentyńczyk bieżącego sezonu nie może zaliczyć do udanych, więc prawdopodobnie opuści słoneczne Włochy i wyjedzie do mroźnej Rosji. Ponadto obecny trener Padwy, Paolo Montagnani, jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia stołka trenerskiego w ekipie Bre Banca Lannutti Cuneo.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved