Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Iran pierwszym uczestnikiem X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Iran pierwszym uczestnikiem X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

fot. archiwum

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w tym roku w dniach 20-22 lipca w Zielonej Górze. Pierwszym uczestnikiem memoriału jest reprezentacja Iranu. Kolejnych uczestników poznamy w maju.

Prezes Fundacji Wagnera Jerzy Mróz potwierdził informację o uczestnictwie Iranu w tegorocznym memoriale. – Jest to Iran. Ta drużyna, która złoiła nam skórę w Japonii, co byliśmy niepocieszeni. Baliśmy się wszyscy, że oni pokrzyżują nam szyki, że nie zagramy na igrzyskach olimpijskich. Na dzień dzisiejszy to my już zagramy, a oni, mimo że jeszcze nie mają pewnej kwalifikacji, na sto procent potwierdzają, że chcą zagrać z Polską na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Jerzy Mróz wspomina także, że nie bez znaczenia była również znajomość trenerów Anastasiego i Velasco. – No właśnie to jest poniekąd przyczyną, że Velasco chce zagrać na memoriale w Zielonej Górze. Poza tym przypomnę, że był na szkoleniu w Łodzi i Olsztynie, to zna turniej.

Jeśli chodzi o czwartego uczestnika tej prestiżowej imprezy, to należy uzbroić się w cierpliwość. – Tak na 99 procent to wiemy, że będzie Kuba, dlatego że w ich opinii nie ma możliwości, żeby się nie zakwalifikowali. Ale w sporcie różnie bywa. Bardzo chcą zagrać. Z czwartym zespołem musimy poczekać do maja. Jest tak, a nie inaczej, eliminacje trwają i kończą się w maju, także dopiero wtedy będziemy mieli pewniaka.Prezes Fundacji potwierdził również, że udziałem w imprezie zainteresowana jest reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved