Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dawid Murek: Jesteśmy w lepszej sytuacji niż warszawianie

Dawid Murek: Jesteśmy w lepszej sytuacji niż warszawianie

fot. archiwum

- Liczmy, że kibice zrobią naprawdę duży kocioł w naszej hali. Będziemy chcieli odwdzięczyć się im zwycięstwem - powiedział po wygranym meczu w Warszawie Dawid Murek. Akademicy zrobili pierwszy krok do sięgnięcia po trofeum w Challenge Cup.

Puchar Challenge już na wyciągniecie ręki?

Dawid Murek: – No tak, pozostał jeszcze drugi mecz. Ale z pewnością przed nim to my jesteśmy w lepszej sytuacji niż Warszawa. Po dobrym meczu na wyjeździe teraz to my będziemy grali u siebie. I to Politechnika będzie musiała się natrudzić, aby coś ugrać.

Dziś rozegraliście bardzo dobre spotkanie. Czego się pan przed nim spodziewał?Nastawiałem się na walkę. Jednak dziś kluczowym elementem w naszej grze był blok. Do tego dołożyliśmy całkiem dobrą grę w przyjęciu i ataku. Rezerwa pozostała w zagrywce. Ale bardzo nas cieszy wygrana w Warszawie, w dobrych humorach jedziemy do domu i czekamy na drugi mecz. Jeden kroczek w kierunku triumfu w pucharze już zrobiliśmy.

A w sobotę sądzi pan, że Politechnika postawi twardsze warunki niż dziś?

Oni mieli dziś swoje problemy, my potrafiliśmy to wykorzystać i jestem z tego bardzo zadowolony. Zobaczymy, co będzie w sobotę. Mamy w zanadrzu złotego seta. Trzeba rozważyć różne scenariusze. Wszystko jest możliwe, dlatego podejdziemy do drugiego meczu w pełni skoncentrowani.

Dopingowała was grupa waszych wiernych fanów. To też pomogło dziś zwyciężyć?

Tak, ich doping bardzo pomaga i można zawsze liczyć na naszych kibiców. Oni też chcą tego pucharu.

Sobota to z pewnością będzie najważniejszy mecz tak dla was, jak i dla nich.

Liczmy, że kibice zrobią naprawdę duży kocioł w naszej hali. Będziemy chcieli odwdzięczyć się im zwycięstwem. Mecz w sobotę to dla nas najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Damy z siebie wszystko, to mogę obiecać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved