Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: To coś więcej niż zwykłe zwycięstwo

Alessandro Chiappini: To coś więcej niż zwykłe zwycięstwo

fot. archiwum

Wczoraj rozstrzygnęła się rywalizacja o tytuł mistrzyń Polski. Po raz pierwszy sięgnął po niego zespół z Sopotu. - To był dla nas ciężki sezon i dlatego ten medal ma podwójną wartość - powiedział po ostatnim spotkaniu trener atomówek Alessandro Chiappini.

Agnieszka Rabka (kapitan Muszynianki Muszyna): – Nie cieszę się ze srebrnego medalu. Tylko tyle mogę powiedzieć.

Izabela Bełcik (kapitan Atomu Trefl Sopot): – Wszyscy jesteśmy zadowoleni i chcemy teraz świętować. Mam nadzieję, że sprostaliśmy wymaganiom, jeśli chodzi o mecze finałowe. Dziękujemy wszystkim za kibicowanie i za to, że przyszło was tutaj tak wiele.

Bogdan Serwiński (trener Muszynianki Muszyna): – Chciałem złożyć gratulacje zawodniczkom Atomu i trenerowi Chiappiniemu. Bezdyskusyjnie wygrał zespół lepszy. Staraliśmy się, szczególnie w dzisiejszym meczu. Może zabrakło trochę zimnej krwi, szczególnie w samej końcówce. No cóż… Pozostaje cieszyć się ze srebrnych medali.Alessandro Chiappini (trener Atomu Trefl Sopot): – Jestem bardzo szczęśliwy. To był dla nas ciężki sezon i dlatego ten medal ma podwójną wartość. Myślę tutaj o trudnościach, które spotykały nas w tym sezonie. Z tego powodu, to coś więcej niż zwykłe zwycięstwo. Nie pamiętam tak trudnego i wyrównanego finału jak tegoroczny. W ubiegłym roku skończyło się jednostronnie. Tym razem było równo i muszę powiedzieć, że to zaszczyt mierzyć się w finale z zespołem z Muszyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved