Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Dykas: Chcemy powalczyć o mistrzostwo pierwszej ligi

Damian Dykas: Chcemy powalczyć o mistrzostwo pierwszej ligi

- Cieszy zwycięstwo, szczególnie we własnej hali, przy swoich kibicach, którzy mogli zobaczyć pełen dramaturgii mecz z wieloma zwrotami akcji - powiedział po trzecim wygranym meczu z Pekpolem Ostrołęka atakujący Cuprum Lubin, Damian Dykas.

Faworytem trzeciego starcia Cuprum z Pekpolem byli lubinianie, nie tylko dlatego, że wcześniej dwukrotnie na wyjeździe pokonali rywali, a trzeci mecz grali na własnej hali, ale także dlatego, że w minionym tygodniu z Pekpolem pożegnał się Paweł Pietkiewicz, a dodatkowo kontuzjowany był kolejny zawodnik z podstawowego składu – Artur Jacyszyn. Ale mimo to goście przystąpili do pojedynku z dużym animuszem. Po dwóch partiach zanosiło się nawet na niespodziankę, bowiem podopieczni Andrzeja Dudźca prowadzili 2:0. – Pierwsze dwa sety zagraliśmy po prostu słabo, natomiast rywale praktycznie się nie mylili – komentuje na łamach strony klubowej Cuprum Damian Dykas.

Jednak od trzeciej odsłony sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Gospodarze zaczęli prezentować się bardzo skutecznie, a przyjezdni nie potrafili odnaleźć rytmu gry z początku meczu. Efektem tego były trzy kolejne partie wygrane przez lubinian, którzy dzięki temu rozstrzygnęli całą rywalizację z Pekpolem na swoją korzyść. – Ostre słowa trenera na początku trzeciej odsłony sprawiły, że dostaliśmy mocny impuls do działania. W połowie seta zaczęliśmy grać swoją uporządkowaną siatkówkę, czego efektem była wygrana w tej partii. Czwarty set był pod naszą kontrolą praktycznie od początku do końca. W piątym secie już na początku odskoczyliśmy rywalowi na kilka punktów i było już wiadomo, że ten mecz musi być nasz – mówi MVP sobotniego spotkania. – Cieszy zwycięstwo, szczególnie we własnej hali, przy swoich kibicach, którzy mogli zobaczyć pełen dramaturgii mecz z wieloma zwrotami akcji – dodaje atakujący lubińskiego beniaminka.

W półfinale lubinianie zmierzą się z Siatkarzem Wieluń, który dość nieoczekiwanie okazał się lepszy od wyżej notowanego po rundzie zasadniczej Energetyka Jaworzno. – Chcemy wygrać rywalizację z wielunianami i powalczyć w finale o mistrzostwo pierwszej ligi – kończy Dykas.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl