Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lukas Diviš wykluczony z gry do końca sezonu ligowego

Lukas Diviš wykluczony z gry do końca sezonu ligowego

fot. archiwum

Rosyjska Superliga wkracza w decydującą fazę. Na tym etapie zmagań swojej drużynie nie będzie mógł pomóc przyjmujący Lokomotivu Nowosybirsk, Lukas Diviš. Zawodnik musiał poddać się operacji i będzie wykluczony z gry do końca sezonu ligowego.

W ten weekend, już bez słowackiego przyjmującego, siatkarze Lokomotivu Nowosybirsk walczyli ze zwycięzcą Ligi Mistrzów – Zenitem Kazań w półfinałach Superligi siatkarzy. Dwukrotnie lepsza okazała się ekipa Zenitu, która prowadzi 2:0 w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw. – Kazań jest faworytem całej ligi, ale chcieliśmy ich trochę pomęczyć. Niestety nie zagram już w tych meczach, ale przynajmniej chciałbym spróbować pomóc drużynie swoją obecnością – o rywalizacji swojego zespołu, śledząc spotkanie spoza boiska, mówił Lukas Diviš.

Dopiero w ostatni czwartek zawodnik, który musiał poddać się operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, wyszedł ze szpitala. Lekarze aktualnie wykluczają powrót Słowaka na boiskowe parkiety. – Według lekarzy będę mógł wznowić treningi dopiero za trzy tygodnie. Sezon ligowy skończył się dla mnie i jest mi z tego powodu bardzo przykro. Nie można jednak nic zrobić, muszę się z tym pogodzić – przyznał zawodnik.

Przerwa w grze siatkarza jest problemem także dla słowackiej kadry narodowej, podopieczni Štefana Chrtianskiego w maju w Sofii staną przed ostatnią szansą wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. – Do gry w reprezentacji chciałbym być przygotowany w stu procentach. Rozmawiałem o tym z trenerem, mamy włoskiego fizjoterapeutę, z którym będę pracował, aby być w pełni sił i móc grać na maksimum swoich możliwości. Tak naprawdę wszystko się może jeszcze wydarzyć, ale wierzę, że nie będzie większych problemów – zakończył Diviš.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved