Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XVII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 24.03.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVII kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Końcówka tegorocznego sezonu to niekończący się spektakl niespodzianek i sensacyjnych rozstrzygnięć.

W ekstraklasie kobiet poznaliśmy pierwszego finalistę. Drużyna TKKF Dzikusy I, która przegrała pierwszy mecz półfinałowy, tym razem nie dała żadnych szans Stacji Nowa Gdynia – wygrała pewnie 3:0 i lepszym stosunkiem setów po raz czwarty z rzędu będzie walczyła o mistrzostwo ligi.

W meczu o utrzymanie niespodziewanej porażki z Juniorem Piątkowisko doznała drużyna Acero Lamia (0:3), a to oznacza, że rywalizację o piąte miejsce rozstrzygnie dopiero trzeci mecz.W ekstraklasie mężczyzn trwa walka o utrzymanie. Sensacyjnie zakończyło się pierwsze spotkanie o siódme miejsce, w którym swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odnotował zespół Cyrańscy Team, pokonując Sokół I (3:0). W drugim meczu Superata przegrała pojedynek z Fantomem (0:3) i niewykluczone, że po raz pierwszy w historii najbardziej utytułowany zespół będzie musiał w barażach walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W I lidze kobiet wiemy już praktycznie wszystko. Wyborowe wygrywając z Tsunami 3:1 zapewniły sobie pierwsze miejsce i awans do ekstraklasy. Drugie miejsce przypadnie zawodniczkom TKKF Dzikusy II, które pokonały Energię i zachowały szansę na awans w meczach barażowych.

Sensacyjnie zakończył się pojedynek o przedostatnie miejsce w tabeli. Po raz drugi dziewczęta z ZSO 4 wygrały bezpośredni mecz z Salos Wodna i ostatecznie zajęły piąte miejsce w rozgrywkach.

W I lidze mężczyzn rozpoczęła się decydująca batalia o awans i utrzymanie się w lidze. W pierwszym meczu play-off o bezpośredni awans do ekstraklasy Itaka Film pokonała Lozamet (3:1). Pozostałe spotkania były niezwykle zacięte i kończyły się dopiero piątym setem. W meczu o trzecie miejsce Bejłocz pokonał Ventę PAO, w walce o piątą lokatę Sborna wygrała z drużyną Bez Nazwy, a w meczu o siódmą pozycję Volley Team okazał się lepszy od Grid Volley.

W II lidze mężczyzn w dalszym ciągu słabo prezentuje się drużyna SWSPiZ. Faworyt rozgrywek przegrał w meczu o trzecie miejsce z Bruklandem (1:3) i będzie musiał się sporo napracować, aby odrobić straty w rewanżu. Pozostałe pojedynki nie przyniosły niespodzianek. Drużyny wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej pewnie wygrały swoje mecze w trzech setach i mają duże szanse zająć upragnione miejsce.

Poznaliśmy mistrza III ligi. Po zwycięstwie nad ZWiK drużyna Volley Centrum zapewniła sobie pierwsze miejsce i bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zajmujący drugą pozycję Dell przegrał bezpośredni mecz z Wild Boyz (1:3), co oznacza, że pojedynek o srebrny medal będzie miał charakter korespondencyjny. W lepszej sytuacji są zawodnicy Wild Boyz, którzy w ostatniej kolejce zagrają z zajmującym czwarte miejsce ZWiK. Dell, aby być pewnym drugiego miejsca, musi wygrać za trzy punkty z liderem.

W meczach play-off drużyny Elma-RK, Pickup Diablo i Junior Piątkowisko wygrały swoje drugie spotkania i zapewniły sobie awans do II ligi. O dodatkowe miejsce walczyć będą zespoły Pako-Bud Warecka i Frontica. Po dwóch spotkaniach w rywalizacji jest remis i o awansie zadecyduje trzeci mecz.

Wśród drużyn zajmujących miejsca 13-16 cały czas trwa zacięta walka o uzyskanie jak najwyższego miejsca. Obydwa spotkania rozstrzygnęły się dopiero w piątych setach, a zwycięzcami zostali kadeci z Dobronia oraz Centinet.

Na ostatnią już kolejkę sezonu 2011/2012 zapraszamy 31.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabela Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved