Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzowie już za miesiąc w Mysłowicach

Mistrzowie już za miesiąc w Mysłowicach

fot. archiwum

Już tylko miesiąc pozostał do pierwszego gwizdka w turnieju FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Silesia Open. Wydawać by się mogło, że cztery tygodnie to mnóstwo czasu, jednak dla organizatorów to tylko chwila.

Warto podkreślić, że mysłowicki World Tour będzie drugim męskim turniejem w tym sezonie, a pierwszym rozgrywanym w Europie. Siatkarze zainaugurują bowiem cykl rozgrywek w Brazylii w dniach 17-22 kwietnia. Zaledwie dwudniowa przerwa pomiędzy zawodami w Brasilii i Mysłowicach nie odstrasza jednak sportowców: do tej pory swój udział w imprezie zgłosiło już ponad siedemdziesiąt par. Są wśród nich takie, które sympatyków plażówki z pewnością zachęcą do odwiedzenia parku Słupna: Herrera/Gavira (Hiszpania), brązowi medaliści mistrzostw świata – Brink/Reckermann (Niemcy), Klemperer/Koreng (Niemcy), Nummerdor/Schuil (Holandia), czy wreszcie duety amerykańskie: Gibb/Rosenthal, Jennings/Wong, Fuerbringer/Lucena. Oprócz nazwisk momentalnie kojarzonych z siatkówką plażową, mysłowickie boiska gościć będą także m.in. Japończyków, Wenezuelczyków, Australijczyków, Chińczyków, Kanadyjczyków oraz wiele sław europejskich.

Wymieniając siatkarzy, którzy walczyć będą w turnieju o najwyższe cele, osobny rozdział poświęcić należy Polakom, bo biało-czerwonych w Mysłowicach oczywiście nie zabraknie. Oprócz olimpijczyków, Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka, kibice będą mieli okazję dopingować również Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza, Łukasza Kaczmarka i Macieja Kosiaka, Sebastiana Kaczmarka i Pawła Pełkę oraz Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora.

Tego, że polscy siatkarze plażowi to nasz narodowy powód do dumy, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Dowody? Proszę bardzo! Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel to pierwsza w historii polskiej plażówki para, reprezentująca nasz kraj na igrzyskach olimpijskich – zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Swatch World Tour 2011 siatkarze mają już zapewniony start w Londynie. Duet Kądzioła/Szałankiewicz to zeszłoroczni złoci medaliści uniwersjady. Kantor i Łosiak z kolei to wicemistrzowie świata juniorów i mistrzowie Europy do lat 20, a Kosiak i Kaczmarek- mistrzowie świata do lat 19.O sporą dawkę niezapomnianych sportowych emocji możemy więc być spokojni. Jedyne, co niepokoi, to pogoda. Ale i ta jednak nie powinna stanowić problemu, kiedy o medale w najwyższej klasy światowej imprezie grać będą polscy siatkarze. Przecież oprócz najlepszych na świecie zawodników w Mysłowicach nie zabraknie także najlepszych na świecie biało-czerwonych kibiców!

źródło: worldtour.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved