Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS KSZO się utrzymał, Gaudia wraca do II ligi

I liga K: AZS KSZO się utrzymał, Gaudia wraca do II ligi

W trzecim meczu o utrzymanie w I lidze kobiet Gaudia Trzebnica przegrała z AZS KSZO Ostrowiec Św. 1:3. Była to trzecia wygrana ostrowczanek, tak więc podopieczne trenera Daszkiewicza pozostają w I lidze. Gaudia, po rocznej przygodzie, wraca do II ligi.

Pierwszy set upłynął na niesamowitej walce punkt za punkt. Przy stanie po 23 asa serwisowego zapisała na swoim koncie Katarzyna Brojek, a w następnej akcji udało się zakończyć seta. W drugiej partii przewaga ostrowczanek była już bardziej widoczna i została udokumentowana zwycięstwem do 17. Zupełnie niespodziewany przebieg miała partia trzecia, w której gospodynie rzuciły się od początku do walki, a efektem tego była ich wygrana do 20. W czwartym secie ostrowczanki nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele i po wygraniu tej partii do 20 mogły cieszyć się z utrzymania w gronie pierwszoligowców. – Bardzo się cieszymy, że plan został zrealizowany, choć trochę szkoda, że o utrzymaniu musiały decydować mecze barażowe. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do tego, że pierwsza liga była, jest i będzie w Ostrowcu – powiedział po meczu Piotr Składanowski, prezes AZS WSBiP KSZO.

To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz. Gaudia zagrała swoje najlepsze spotkanie, z kolei my wypadliśmy troszkę słabiej, szwankował przede wszystkim atak. Udało się jednak osiągnąć upragnione trzecie zwycięstwo i zakończyć rywalizację już po trzech meczach. Zespół rozgrywał ostatnio sporo spotkań pod presją i chyba bardziej zmęczony jest psychicznie niż fizycznie – podsumował trener AZS WSBiP KSZO, Dariusz Daszkiewicz. – Wygraliśmy bardziej sercem niż umiejętnościami. Wyszarpaliśmy im to zwycięstwo. Trudno było wymyślić na to spotkanie jakąś zaskakującą taktykę, bo oba zespoły na tym poziomie rywalizacji znały się już bardzo dobrze – dodał. Teraz siatkarki AZS KSZO będą miały wolne. Do treningów powrócą po świętach.

Gaudia, po rocznej przygodzie z I ligą kobiet, wraca do II ligi. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa, które były najsłabszym zespołem w rundzie zasadniczej, nie zdołały obronić dla Trzebnicy I ligi.

Gaudia Trzebnica – AZS KSZO Ostrowiec Św. 1:3
(23:25, 17:25, 25:20, 20:25)

stan rywalizacji play-out: 3:0 dla AZS KSZO