Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: MKS MOS Będzin w półfinale play-off

I liga M: MKS MOS Będzin w półfinale play-off

W czwartkowy wieczór siatkarze BBTS Bielsko-Biała po raz trzeci ulegli MKS MOS Będzin i odpadli z fazy play-off. Podopieczni trenera Rafała Legienia czekają teraz na półfinałowego rywala, ciesząc się z miejsca w pierwszej czwórce I ligi mężczyzn.

Pojedynek od samego początku nie układał się po myśli podopiecznych Przemysława Michalczyka, którzy tylko dzięki zwycięstwu mogli jeszcze myśleć o czołowej czwórce ligi. Bielszczanie od samego początku mieli wyraźny problem ze świetnie radzącymi sobie na siatce przyjezdnymi, a efektem tego był pierwszy, gładko przegrany do 17 set. Druga partia to nieco bardziej wyrównana gra z obu stron. Co warto zauważyć, momentami to gracze BBTS-u byli w niej bliżej odniesienia zwycięstwa. Ostatecznie końcówka należała jednak do będzinian, którzy w zaistniałej sytuacji potrzebowali już ledwie seta, by rozwiać płonne nadzieje miejscowych i wywalczyć upragniony awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W trzecim secie do gry wzięli się wyraźnie podrażnieni siatkarze z Bielska-Białej, którzy zwyciężyli do 20 i na moment wśród kibiców nieco odżyły nadzieje na zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu. Jak mówi jednak stare porzekadło: „co się odwlecze, to nie uciecze” i taka właśnie sytuacja miała miejsce w dalszej części gry. Ponownie koncertowo na siatce prezentowali się goście, którzy wygrali czwartego seta i całe spotkanie 3:1. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, gdyż nie gra nam się tutaj łatwo, co było zresztą widać. Zagraliśmy słabo, popełniliśmy dużo błędów, ale ta wygrana jest o tyle cenniejsza, że dała nam awans. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na zmianę taktyki, nie skupialiśmy się na tym. Chcieliśmy jedynie utrzymać naszą dobrą grę – mówił po spotkaniu libero MKS MOS, Michał Potera, cytowany przez portal sportowezaglebie.pl

Dla bielszczan sezon już się zakończył. Zajmą jedno z miejsc w przedziale 5-8, chociaż przed sezonem apetyty były na pewno większe. – Dziś byliśmy najbliżej zwycięstwa, patrząc na te trzy mecze, jednak zabrakło nam po prostu umiejętności. Nasza gra w play-off nie wyglądała tak, jak w fazie zasadniczej. Jest mi bardzo smutno, bo ten sezon już się dla nas skończył, teraz przyjdzie czas na głębsze analizy – stwierdził kapitan BBTS, Jarosław Macionczyk.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 1:3
(17:25, 23:25, 25:20, 22:25)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla MKS MOS
awans do II rundy: MKS MOS Będzin