Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W walce o dziewiąte miejsce Trefl obejmuje prowadzenie

PlusLiga: W walce o dziewiąte miejsce Trefl obejmuje prowadzenie

Niezwykle równy mecz, choć zakończony w trzech setach, rozegrały ekipy z Gdańska i Olsztyna. Podopieczni Tomaso Totolo przegrali, zdobywając w każdym secie równo 23 punkty. Tym samym Trefl objął prowadzenie 2:1 w walce o przedostatnią lokatę.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki po obu stronach siatki (4:4). Dwupunktowe prowadzenie goście uzyskali po ataku Hietanena – 6:4. Dwa oczka przewagi utrzymały się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Gdańszczanie po asie serwisowym Oivanena prowadzili 11:7. Olsztynianie błyskawicznie odrobili straty. Po skutecznym ataku Pawła Siezieniewskiego (10:11) o czas poprosił Dariusz Luks. Po zepsutej zagrywce Piotra Haina drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:14 dla gości. Po chwili asem serwisowym Wojciech Ferens wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 18:17. Obie ekipy miały spore problemy z przyjęciem zagrywki. O drugi czas dla swojej drużyny poprosił Tomaso Totolo po złym przyjęciu Siezieniewskiego – 19:21. Niezwykle nerwową końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść gdańszczanie. Pierwszą odsłonę atakiem ze środka zakończył Michał Kaczmarek (25:23).

Od błędów w ataku rozpoczęli drugą partię akademicy. Gdańszczanie po udanej kontrze w wykonaniu Oivanena odskoczyli na 6:3. Pierwszy czas techniczny upłynął przy prowadzeniu gości 8:4, po kolejnym już błędzie w polu zagrywki gospodarzy. Trefl powiększył przewagę, blokując na prawym skrzydle Siezieniewskiego (11:5). Akademicy w tej części seta mieli ogromne problemy ze skończeniem ataku. Goście natomiast kontrolowali sytuację na boisku. Po zablokowaniu Bartosza Krzyśka zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:10. Olsztynianie starali się odrobić straty, po ataku Krzyśka przegrywali już tylko trzema punktami – 17:20. Kibice zgromadzeni w hali Urania ponownie zobaczyli zaciętą końcówkę. Autowa zagrywka Guilermo Hernana zakończyła seta. Gdańszczanie wygrali 25:23 i w meczu prowadzili już 2:0.

Trzeci set to początkowo wymiana ciosów z obu stron siatki – 4:4. Dwa oczka przewagi wypracowali akademicy po ataku Krzyśka i to oni zeszli na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Gdańszczanie szybko odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 10:8 po ataku Augustyna z przechodzącej piłki. Trefl spokojnie kontrolował wynik w tej części partii. Na drugim czasie technicznym goście prowadzili wyraźnie – 16:12. Akademicy częściowo zniwelowali straty po mocnym zbiciu Bartosza Krzyśka (16:18). Dwa oczka różnicy utrzymywały się w końcówce tego seta – 20:22, 21:23. Piłkę meczową dla gości wywalczył Hietanen. Po chwili seta i cały mecz potężnym atakiem ze środka zakończył Augustyn – 25:23. Gdańszczanie tym samym wygrali cały mecz w stosunku 3:0.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, co nie znaczy, że nie dostarczył wielu emocji. Gdańszczanie zagrali w miarę poprawną siatkówkę, co dziś wystarczyło na słabiej dysponowaną drużynę akademików. Olsztynianie popełnili zdecydowanie zbyt dużą ilość błędów, co sprawiło, że tak gładko ulegli ekipie Trefla. Czy obie ekipy zakończą sezon w Gdańsku? Przekonamy się już za tydzień.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 0:3
(23:25, 23:25, 23:25)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Trefla Gdańsk

AZS: Hernan (1), Ferens (14), Gaca (2), Siezieniewski (12), Hain (4), Krzysiek (20), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach (1), Mariański i Winnik
Trefl: Hietanen (11), Łomacz (1), Oivanen (15), Kaczmarek M. (5), Wdowin (9), Augustyn (8), Kaczmarek B. (libero) oraz Wołosz, Świrydowicz i Wilk