Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lubinianie chcą zajść w play-off jak najdalej

Lubinianie chcą zajść w play-off jak najdalej

fot. archiwum

- Możemy zrobić w tym sezonie wynik, o którym w grudniu nawet nikt nie myślał. Wszystko jest w naszych rękach. Marzy mi się finał ligi z Nysą, ale do tego jeszcze bardzo daleka droga - mówi trener Cuprum, Paweł Szabelski, po dwóch wygranych w Ostrołęce.

Wykonaliśmy plan maksimum, bo powiem szczerze, że nie spodziewaliśmy się wygranej w obu spotkaniach – mówi Robert Szczerbaniuk, środkowy Cuprum Lubin. – Liczyliśmy na zwycięstwo w jednym meczu, bowiem wiedzieliśmy, że drużyna z Ostrołęki zajęła drugie miejsce w sezonie zasadniczym i będzie dla nas ciężkim przeciwnikiem. Sobotnie spotkanie wygraliśmy 3:1, a sety wygrywaliśmy na przewagi i naprawdę łatwo nie było. Cieszymy się z tych zwycięstw, wracamy do siebie i będziemy się przygotowywać do rewanżu.

W play-off zawsze się gra inaczej niż w sezonie zasadniczym – podkreśla Szczerbaniuk. – Ja dołączyłem do sezonu pod koniec pierwszej rundy i miałem pomóc w utrzymaniu zespołu w pierwszej lidze. Widać pewnie jakiś progres w grze zespołu… Będziemy się starać dotrzeć jak najwyżej, ale plan minimum już wykonaliśmy, bo mieliśmy się utrzymać. Teraz gramy o jak najlepszy wynik dla siebie i dla kibiców.

Runda zasadnicza to tak naprawdę sklasyfikowanie drużyn, które mają już pewny byt w lidze. Stawka drużyn w tym sezonie była bardzo wyrównana, dlatego uważam, że w Ostrołęce odnieśliśmy spory sukces, ale nie rozpatruję tego w kategoriach sensacji. Po prostu mamy na tyle mocny personalnie skład, że drużyna z Ostrołęki i jej osiągnięcia w pierwszej rundzie nie rzuciły nas na kolana. Pojechaliśmy zagrać dwa dobre mecze na luzie, ale z zaangażowaniem i z chęcią odniesienia zwycięstwa – twierdzi trener lubinian, Paweł Szabelski.Czujemy się na tyle mocni, żeby pokonać drużynę z Ostrołęki trzeci raz. Mamy przewagę nad rywalem. Gramy we własnej hali, przed własnymi – super kibicami. Ponadto dysponujemy pełnowartościową dwunastką, w przeciwieństwie do rywala, gdzie trener nie ma takiego pola manewru jak my.źródło: ks.cuprum.pl, Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved