Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Sobolewski: Nie boję się następnego spotkania

Piotr Sobolewski: Nie boję się następnego spotkania

fot. archiwum

Chemik Police w niedzielę miał szansę na zakończenie rywalizacji z KS Piecobiogaz Murowana Goślina, bowiem po sobotniej wygranej prowadził już 2:1, ale w niedzielę lepsze były goślinianki. O wszystkim zadecyduje więc piąty mecz w Murowanej Goślinie.

– Jeżeli chodzi o dyspozycję zawodniczek, sądzę, że były to dwa podobne spotkania. W sobotę byliśmy w bardzo dobrej dyspozycji i  dziś praktycznie cały zespół też był w dobrej dyspozycji. W pierwszym meczu trzymaliśmy większy rygor taktyczny, dobrze zagraliśmy blokiem, a dziś przeciwnik postawił znacznie wyżej poprzeczkę, zmusił nas do wielu błędów i to zaważyło. Sam zdobywał dużo punktów, ale też sprawiał, że my popełnialiśmy błędy – mówił na konferencji prasowej po niedzielnym, przegranym 2:3 meczu z Piecobiogazem Murowana Goślina trener Chemika Police, Piotr Sobolewski. – We wczorajszym meczu Murowana tak naprawdę nie postawiła nam żadnej poprzeczki. Dzisiaj tak nie było, zagrały skutecznie w bloku i przede wszystkim dobrze w ataku. Mam nadzieję, że przeanalizujemy mecze i w środę będziemy walczyły o wygraną – dodała z kolei kapitan zespołu, Justyna Raczyńska.

Piotr Sobolewski podkreślił też, że nie jest wcale zmartwiony postawą swoich zawodniczek w meczach rozegranych w Policach. – W obu meczach dziewczyny pokazywały pełne zaangażowanie i wolę walki, także nie boję się następnego spotkania i już teraz zaczynam o tym myśleć, i jestem pewien, że dziewczyny tym bardziej i jeszcze bardziej zmotywowane podejdą do tego spotkania. Musimy poprawić utrzymanie rygoru taktycznego, przygotować analizę i będziemy w pełni sił walczyć w następnym meczu – powiedział Piotr Sobolewski i zaraz dodał: – Jeżeli z przeciwnikiem wygrywa się jedną akcję, wygrywa się jednego seta, jeden mecz, to można zrobić wszystko, nawet wygrać trzy sety do zera i tak będziemy podchodzić do tego meczu. W środową wygrana wierzy też prezes Adam Kulbiej. Wygraliśmy jeden mecz w Murowanej Goślinie i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po wyciągnięciu wniosków zakończyć ten piąty mecz zwycięstwem – powiedział i dodał jednocześnie, że w razie braku awansu klub będzie dalej funkcjonował w pierwszej lidze i nie przewiduje kupienia licencji na grę w PlusLidze Kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved