Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Na Śląsku wśród młodziczek znowu najlepszy MKS

Na Śląsku wśród młodziczek znowu najlepszy MKS

W Starym Broniszewie odbył się ostatni turniej finałowy mistrzostw Śląska młodziczek. Tytuł obroniły młode siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Wicemistrzem Śląska został LKPS Borowno, a na najniższym stopniu podium stanął MKS Zorza Wodzisław Śląski.

Przed tymi spotkaniami wiadomo było, że każda z drużyn uczestniczących może zdobyć złoty medal. O ostatecznym sukcesie zadecydowała dyspozycja dnia. W meczu otwarcia dąbrowianki w dwóch setach pokonały występujący w roli gospodarza LKPS Borowno.

LKPS Borowno – MKS Dąbrowa Górnicza 0:2
(21:25, 20:25)

Wynik ten otworzył siatkarkom z Zagłębia drogę do mistrzowskiego tytułu. Po pierwszym tego dnia zwycięstwie, mocno zmobilizowana drużyna Doroty Kondyjowskiej przystąpiła do drugiego spotkania. Przeciwnikiem był MKS Wodzisław Śląski. Ślązaczki zaczęły bojowo, ale zawodniczki z Dąbrowy Górniczej nie pozwoliły narzucić sobie stylu gry wodzisławianek i to one były skuteczniejsze, wygrywając pierwszą partię 25:16. W zespole z Wodzisławia Śląskiego kontuzji uległa jedna z najlepszych zawodniczek Mariusza Lechowicza, Agata Grobelny, która od połowy pierwszego seta grała z wybitym kciukiem. Siatkarki z Wodzisławia Śląskiego poderwały się do walki w secie drugim, prezentując skuteczny i widowiskowy styl gry, co zaowocowało zwycięstwem w tej odsłonie meczu 25:19. O wygranej w meczu decydował więc tie-break, którego lepiej rozpoczęły dąbrowianki, z akcji na akcję powiększając przewagę. Zorza próbowała dogonić rywalki, które uskrzydlone bliską wizją złotego medalu, nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa z rąk, wygrywając 15:8.

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Zorza Wodzisław Śląski 2:1
(25:16, 20:25, 15:8)

Stawką ostatniego spotkania był srebrny medal. Mecz lepiej zaczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 19:11. Wodzisławianki nie poddały się i przy precyzyjnej zagrywce Angeliki Kabut, zagrały wyśmienicie w obronie, co pozwoliło na skuteczne kończenie kontrataków przez… rozgrywającą Zorzy – Darię Hibner. 11 punktów z rzędu dla przyjezdnych i to wodzisławianki objęły prowadzenie, którego nie wypuściły już z rąk, wygrywając seta 25:22. Druga partia należała już do zespołu z Borowna, żywo dopingowanego przez miejscowych kibiców. O srebrnym medalu mistrzostw Śląska decydował kolejny tie-break. Pomimo bardzo ofiarnej gry wodzisławianek, tego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Borowna, zdobywając drugie miejsce w finale rozgrywek.

MKS Zorza Wodzisław Śląski – LKPS Borowno 1:2
(25:22, 18:25, 11:15)

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Nadię Wydmańską z MKS-u Dąbrowa Górnicza. Najlepszą atakującą okazała się Wiktoria Oleszczuk z Borowna, a rozgrywającą – Daria Hibner z Wodzisławia Śląskiego. – Wszystkie trzy drużyny zagrały na wysokim poziomie. Jeśli będą dalej tak grać, na pewno zajdą wysoko – powiedział Marek Kisiel, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej podczas uroczystego zakończenia imprezy. Podobnego zdania był prezes brązowych medalistek mistrzostw Śląska, Dariusz Firut. Rywalizacja w finałach była niezwykle wyrównana. 3. miejsce na Śląsku to ogromny sukces wodzisławianek, które nie były faworytkami w stawce 51 zespołów startujących w mistrzostwach, a były równorzędnymi rywalkami dla złotych i srebrnych medalistek – dodał.