Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czesi mają nowego trenera

Czesi mają nowego trenera

fot. archiwum

Reprezentacja Czech siatkarzy prowadzona będzie przez kolejne dwa lata przez Stewarta Bernarda, szkoleniowca, który zastąpił Raula Lozano w reprezentacji Niemiec. Przy owocnej współpracy kontrakt z trenerem może zostać przedłużony.

Zatrudnienie zagranicznego szkoleniowca będzie korzystne dla czeskiej siatkówki. Nie oczekujemy, że trener z zagranicy zdziała cuda, ale wpłynie to na pewno pozytywnie na siatkówkę w naszym kraju, bo jest w niej wiele do poprawiania – mówi prezes czeskiej federacji. – Warunki finansowe nowego trenera są normalne i do przyjęcia przez nasze siatkarskie środowisko – dodał Hanik. Jeśli czeska federacja będzie zadowolona z pracy szkoleniowca, jego kontrakt zostanie przedłużony o kolejne dwa lata.

Asystentem Stewarta Bernarda będzie obecny trener zespołu z Ostrawy, Zdeněk Šmejkal. Ponadto do kadry narodowej ma zostać włączonych dwóch asystentów i dwóch statystyków. To zmodernizuje czeską siatkówkę. Nowy trener Czechów w swojej karierze prowadził już reprezentację Holandii juniorów, a także objął stanowisko szkoleniowca reprezentacji Niemiec, które przyznane zostało mu po Raulu Lozano.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved