Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną

Bogdan Serwiński: Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną

Bogdan Serwiński nie miał powodów do narzekań po pierwszym meczu finału play-off. Jego zespół pokonał Atom Trefl 3:0, nie pozostawiając wątpliwości, kto był tego dnia lepszy. Po meczu trener przyznał, że jego marzeniem jest powtórzyć wynik w drugim spotkaniu.

Oczywiście moim marzeniem na jutro jest wynik 3:0. Wiem jednak, że będzie to trudne do wykonania. Pamiętamy mecze Atomu z Dąbrową Górniczą i wiemy, jak potrafią zagrać w drugim spotkaniu – wyjaśnia Bogdan Serwiński, który co nieco jednak w grze swojego zespołu chciał poprawić: – Myślę, że jeśli mam wskazać jakiś element do poprawy, to będzie to blok. Mogliśmy zagrać lepiej w tym elemencie – mówi szkoleniowiec.

Bogdan Serwiński przestrzega przed nadmiernym optymizmem po łatwo wygranym meczu otwarcia. – Trzeba pamiętać, że to dopiero pierwszy mecz. Pomimo wyniku trzeba przyznać, że każdy set był bardzo zacięty. Atom ma bardzo klasowe zawodniczki, ale u nas również jest sporo indywidualności, co dziś potwierdziliśmy. Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną – tłumaczy szkoleniowiec.

Debby Stam-Pilon uważa, że kolejne zwycięstwo nie może uśpić mistrzyń Polski. Holenderka jest jednak dobrej myśli przed kolejnymi meczami.

Sety były wyrównane, a o wygranej zadecydowało to, że do ostatniej piłki grałyśmy na równym poziomie. To dobrze wróży przed kolejnymi pojedynkami – mówi w serwisie sport.pl Debby Stam-Pilon, rozgrywająca mistrzyń Polski.

Bank BPS wygrał pierwsze spotkanie finału i zawodniczki są optymistkami przed wtorkowym meczem. – Jeśli zaprezentujemy się jak w poniedziałek, to możemy być dobrej myśli – dodaje w sport.pl Holenderka. – W poprzednim sezonie w finale pokonałyśmy Atom 3:0, ale w tym rywalki mają zupełnie inną drużynę. W obecnych rozgrywkach zwyciężyłyśmy trzeci raz z rzędu, ale kolejna wygrana nie może nas uśpić.

źródło: mksmuszynianka.com, sport.pl