Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Muszynianki o krok bliżej do obrony tytułu

PlusLiga Kobiet: Muszynianki o krok bliżej do obrony tytułu

Walka o mistrzostwo kraju na parkietach ekstraklasy siatkarek wkracza w decydującą fazę. W pierwszym meczu finałowym PlusLigi Kobiet siatkarki Muszynianki Muszyna pokonały swoje rywalki z Sopotu, małymi krokami zbliżając się do obrony tytułu.

Pierwszy finałowy mecz PlusLigi Kobiet otworzył udany atak Małgorzaty Kożuch. Kolejne dwa „oczka” również padły łupem sopocianek, którym już na początku seta udało się zbudować kilkupunktową przewagę (3:0). Drużyna gospodarzy po początkowej niemocy rozpoczęła pogoń za rywalkami. Skuteczne uderzenia na kontrze Anny Werblińskiej i atak z drugiej linii Debby Stam-Pilon doprowadziły do remisu (6:6). Siatkarki Muszynianki kontynuowały dobrą passę i po bloku na Mai Tokarskiej prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Obydwa zespoły na początku meczu prezentowały nierówną dyspozycję, objawiającą się zdobywaniem punktów seriami. Zawodniczki z Trójmiasta, które jeszcze kilka chwil wcześniej przegrywały, nie tylko doprowadziły do remisu, ale objęły trzypunktowe prowadzenie (12:9). Na taki obrót spraw zareagował trener Serwiński, prosząc o przerwę na żądanie. W miarę upływu czasu przyniosło to oczekiwane rezultaty. Dwa skuteczne ataki na kontrze Anny Werblińskiej doprowadziły do wyrównania (15:15). Obrończynie tytułu po kilku nieudanych akcjach znów musiały gonić przeciwniczki (15:18). Po autowym uderzeniu Małgorzaty Kożuch udało się ten cel zrealizować. W kolejnej akcji asem serwisowym popisała się Anna Werblińska i o czas poprosił Alessandro Chiappini (21:20). Jego podopieczne w pierwszej partii nie zdobyły już jednak żadnego punktu, przegrywając tę odsłonę meczu 20:25.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki (2:2). Nieudane ataki Rachel Rourke pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na trzypunktową przewagę (6:3). Podopieczne Alessandro Chiappiniego za sprawą ataku Eweliny Sieczki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Mistrzynie Polski w kolejnych akcjach doprowadziły do wyrównania, a po punktowej zagrywce Mileny Radeckiej objęły prowadzenie (11:10). Rywalki starały się zniwelować dystans punktowy, ale do drugiej przerwy technicznej minimalną przewagę utrzymały podopieczne Bogdana Serwińskiego (16:15). Po powrocie na parkiet skutecznymi uderzeniami z lewego skrzydła popisywała się Megan Hodge, ale jej koleżanki popełniały błędy w polu serwisowym (19:19). Końcówka drugiego seta to lustrzane odbicie ostatnich piłek poprzedniej odsłony. Od stanu 20:20 wyższy bieg włączyła drużyna gospodarzy, która po nieudanym ataku Katarzyny Koniecznej wygrała drugą partię 25:21.

Będąca na fali po wygraniu dwóch pierwszych setów drużyna gospodarzy z dużym animuszem rozpoczęła kolejną odsłonę, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie po nieudanym ataku Małgorzaty Kożuch (4:2). Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na pierwszej przerwie technicznej dwa „oczka” w zapasie miał już zespół przyjezdny (8:6). Środkowa faza seta to po raz kolejny walka punkt za punkt, a żadna z drużyn nie wypracowała sobie zbyt wysokiej przewagi (12:12). Dopiero tuż przed drugą regulaminową przerwą na kosmetykę parkietu siatkarki Muszynianki zbudowały trzypunktowe prowadzenie (16:13). Po powrocie na parkiet atakiem na kontrze popisała się Caroline Wensink (17:13). Sytuację próbował ratować trener Chiappini, przywołując do siebie swoje podopieczne. Zespół Atomu nie był jednak w stanie narzucić własnego stylu gry. Niesione dopingiem publiczności przeciwniczki powiększały prowadzenie (22:17). W końcówce przyjezdne odrobiły kilka punktów, ale po ataku Rachel Rourke to rywalki miały piłki meczowe (24:21). Drużyna Muszynianki wykorzystała już pierwszą, wygrywając trzecią partię 25:21 i cały pojedynek 3:0. Podopieczne Bogdana Serwińskiego wykonały pierwszy krok do obrony tytułu.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Debby Stam-Pilon.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Atom Trefl Sopot 3:0
(25:20, 25:21, 25:21)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Muszynianki

Muszynianka Muszyna: Werblińska (15), Rourke (10), Wensink (9), Bednarek-Kasza (6), Radecka (2), Stam-Pilon (9), Zenik (libero) oraz Kaczor (3) i Rabka
Trefl Sopot: Tokarska (3), Glass (4), Ssuschke-Voigt (8), Hodge (10), Sieczka (7), Kozuch (14), Maj (libero) oraz Konieczna, Bełcik i Saad