Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ogłoszono nominacje do siatkarskiej Galerii Sław

Ogłoszono nominacje do siatkarskiej Galerii Sław

fot. archiwum

Komitet siatkarskiej Galerii Sław w Holyoke w Stanach Zjednoczonych podał nazwiska siatkarskich osobistości, które znajdą się w Galerii Sław w 2012 roku. Główne uroczystości związane z nominowaniem odbędą się w październiku w Holyoke.

Przypomnijmy, początek Volleyball Hall of Fame to 1987 rok, w Galerii znajdują się wybitne osobistości siatkówki z całego świata – zawodniczki i zawodnicy, którzy zakończyli już kariery, trenerzy oraz działacze. Polska w siatkarskiej Galerii Sław reprezentowana jest przez: Tomasza Wójtowicza, Stanisława Gościniaka, Edwarda Skorka i Huberta Jerzego Wagnera.

W 2011 roku w Volleyball Hall of Fame znalazły się takie znakomitości jak: były siatkarz reprezentacji Włoch, aktualnie trener Jastrzębskiego Węgla Lorenzo Bernardi, były zawodnik narodowej drużyny Serbii Vladymir Grbić, reprezentant Argentyny Hugo Conte, wybitne siatkarki – Magaly Carvajal z Kuby i Amerykanka Rita Crockett oraz działacz z Czech Frantisek Stibitz.

W tym roku do Galerii Sław siatkówki zaproszono: pierwszego przedstawiciela Holandii w tym elitarnym gronie, wicemistrza i mistrza olimpijskiego z „Oranje” z Barcelony (1992) i Atlanty (1996), byłego trenera reprezentacji Holandii Petera Blange, pięciokrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich (1988-2004), dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Barcelony (1992) i Aten (2004) Brazylijczyka Mauricio Limę, mistrza olimpijskiego z Seulu i brązowego medalistę z Barcelony w zespole USA Jeffa Storka, jego rodaka, przedstawiciela siatkówki plażowej, wicemistrza olimpijskiego z Atlanty (1996), także komentatora, działacza międzynarodowego siatkówki plażowej i trenera Mike’a Dodda oraz nieżyjących już przedstawicieli siatkówki byłego ZSRR – dwukrotną mistrzynię olimpijską z Meksyku (1968) i Monachium (1972) Ludmiłę Bułdakową i dwukrotnego mistrza olimpijskiego z zespołem Związku Radzieckiego z Tokio (1964) oraz Meksyku (1968) Georgi Mondzolewskiego.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved