Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Następna odsłona komentarzy przed Memoriałem H. Wagnera

Następna odsłona komentarzy przed Memoriałem H. Wagnera

fot. archiwum

Wciąż nie znamy składu uczestników X Memoriału Huberta Wagnera. Na przestrzeni lat turniej zyskał wielu sympatyków, już dziś prezentujemy kolejne opinie. Tym razem wypowiadają się Andrea Anastasi, Mirosław Przedpełski, Michał Ruciak i Jiri Popelka.

Andrea Anastasi (selekcjoner reprezentacji Polski): – Na pewno chcemy zmienić przeciwników w porównaniu z ubiegłym rokiem. To byłoby z korzyścią dla nas. A ponieważ termin jest bardzo atrakcyjny – jestem pewien, że wiele dobrych drużyn będzie zainteresowanych udziałem w X Memoriale. To przecież tydzień przed igrzyskami – mamy na to zgodę światowej federacji, więc czego chcieć więcej? Poza tym do Londynu jest rzut beretem – podróż z Polski to w zasadzie żadna podróż, także turniej – jak najbardziej pożyteczny. Najważniejsze będzie złapanie tego rytmu turniejowego – trzy dni grania powinny do tego wystarczyć. Położymy nacisk głównie na grę zespołową, bo będzie już przecież za późno na ustalanie taktyki. Będę chciał spojrzeć na twarze zawodników – jak się czują i w jakiej są kondycji. Oczywiście – będę sporo zmieniał, żeby każdy miał okazję pograć. Jest jeszcze trochę czasu, więc pewnie kolejne rzeczy do sprawdzenia w czasie Memoriału się pojawią.

W rozmowie sprzed kilkunastu dni obiecałeś, że sprawdzisz, gdzie jest Zielona Góra i co to za miasto. Sprawdziłeś?

Słyszałem, że jest to ciekawe miejsce. Cieszę się, że spędzimy tam trochę czasu jeszcze przed Memoriałem. Cieszę się, że zwiedzę kolejną – nieznaną mi – część Polski. Jednego jestem pewien – na pewno będzie mnóstwo kibiców. Bo przecież w każdym zakątku Polski są kibice reprezentacji. Jestem przekonany, że Polski Związek Piłki Siatkowej zarekomendował najlepsze miejsce z możliwych do rozegrania Memoriału.Jiri Popelka (przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Czech) – Dla nas to był kapitalny sprawdzian – mogliśmy pograć z najlepszymi, których tylko oglądamy w Lidze Światowej czy Lidze Europejskiej. Dzięki Memoriałowi mieliśmy okazję powalczyć z Polską, Włochami, Rosją czy Brazylią, co bardzo pomogło w budowie zespołu. Przyzwyczaiłem się już do tego, że nawet towarzyskie turnieje przyciągają w Polsce rzesze kibiców, dlatego zainteresowanie Memoriałem nie było dla mnie zaskoczeniem. Tak jest zawsze, kiedy gra wasza reprezentacja.

Co roku gdzie indziej – to dobre rozwiązanie dla siatkówki i kibiców?

– Jak najbardziej! Skoro macie wszędzie kibiców, coraz więcej nowoczesnych aren, to trzeba z tego korzystać. To przecież popularyzacja naszej dyscypliny. Dzięki rozgrywaniu Memoriału w innych miastach, przyciąga się coraz to nowych ludzi do siatkówki. A siatkówka tego potrzebuje – nie tylko w Polsce, ale i w innych państwach.

Mirosław Przedpełski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): – Hala jest bardzo fajna i siatkarska. Nie jest to duża hala, ale mieści ok 5 tys. kibiców. W Zielonej Górze są bardzo dobrzy kibice, także myślę, że to będzie fajne widowisko. Mamy też dobry termin, są drużyny pozaeuropejskie, bardzo dużo zespołów chce grać, ale trener wciąż czeka. Mamy różne oferty, np. z Iranu, niektóre drużyny jak np. Kuba są przekonane, że będą grały, jednak my wciąż czekamy.

Michał Ruciak (przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski): – Na sali nie byłem, ale zobaczymy jak będzie. Wszyscy liczymy na to, że zainteresowanie będzie, chodzi o to, żeby w różnych miastach promować siatkówkę. Obojętnie co się nie dzieje, każdy gra, żeby wygrać i to taki sprawdzian formy i tego, w jakiej dyspozycji będą poszczególne ekipy przed igrzyskami, także będzie na pewno ciekawie. Czasem są jakieś mankamenty, czasem dobre akcje, a im jest trudniejszy rywal, tym warsztat tych zagrań i akcji jest bardziej przydatny.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved