Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > La Gazetta dello Sport: „Kazań nową królową Europy”

La Gazetta dello Sport: „Kazań nową królową Europy”

fot. archiwum

Przeglądając dzisiejszą prasę sportową w Polsce można odnieść wrażenie, że w finale Ligi Mistrzów gospodarze zasłużyli na zwycięstwo, a marzeń o sukcesie pozbawili ich sędziowie. Zagraniczne media natomiast podkreślają wielkość Zenitu.

Jak słusznie zauważa portal sport.pl, nasi dziennikarze zwrócili uwagę przede wszystkim na błąd arbitra, który zadecydował o tym, iż to Rosjanie cieszyli się z końcowego triumfu. Przegląd Sportowy napisał, iż w ostatniej akcji bełchatowianie zostali skrzywdzeni przez sędziów, a kontrowersyjna piłka zadecydowała o zwycięstwie Zenitu. Również dziennik Polska The Times podkreśla, iż arbiter Dejan Jovanović nie zauważył tego, co widzieli kibice w Atlas Arenie oraz widzowie przed telewizorami. Znacznie ostrzej wypowiada się Super Express, według którego Skra w finale została wręcz okradziona.

Próżno w polskich nagłówkach szukać tytułu, który chwaliłby rosyjską ekipę. Inaczej przebieg Final Four przedstawiają zagraniczni dziennikarze. „Kazań nową królową Europy” donosi włoska La Gazetto dello Sport. Autor artykułu, Gian Luca Pasini, podkreśla, że tytuł wraca do Rosji po trzech latach dominacji Trentino Volley. Zwraca również uwagę na fakt, iż poprzednim razem Rosjanie również pokonali zespół z Italii, a mianowicie Coprę Piacenza. Nie szczędzi także słów pochwały swojemu rodakowi Valerio Vermiglio, rozgrywającemu Zenitu, który został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.

Najwięcej ciepłych słów pod adresem ekipy z Kazania, czemu trudno się dziwić, kierują media rosyjskie. „Zenit najpierw pokonał trzykrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, a później w finale jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce, która w ostatnich dziesięciu latach siedmiokrotnie sięgała po mistrzostwo kraju” – pisze sport.ru.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved