Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Nawrocki: Jeszcze nie widziałem dokładnie ostatniej akcji

Jacek Nawrocki: Jeszcze nie widziałem dokładnie ostatniej akcji

fot. archiwum

- Faktycznie, szczęście było bardzo blisko nas. Był to mecz z gatunku pięknych porażek, ale za jakiś czas mało kto będzie pamiętał o tym, że zwycięstwo było bardzo blisko i że przegraliśmy po kontrowersyjnej piłce - mówił po meczu Jacek Nawrocki.

Tę porażkę teraz musimy przekuć na korzyści płynące w przyszłości. Trzeba zrobić wszystko, żeby konstruktywnie prześledzić ten pojedynek. Myślę, że jeśli utrzymamy ten trend i walkę co roku o Final Four, to wtedy powinno być dobrze, wtedy zwycięstwo w Lidze Mistrzów przyjdzie do kraju – ocenił opiekun mistrzów Polski.

Bełchatowianie w trakcie meczu trzykrotnie mieli w górze piłkę meczową, za każdym razem Rosjanie wychodzili z tych sytuacji obronną ręką. Ostatnia akcja meczu była najbardziej kontrowersyjna, kiedy to sędziowie bez weryfikacji swojej nieprawidłowej oceny zakończyli mecz. – Jeszcze nie widziałem dokładnie ostatniej akcji. Taka piłka nie podlega weryfikacji przez system challenge, ale sędziowie mieli prawo sprawdzić i wykorzystać tę możliwość, nawet w momencie, kiedy byłyby to punkty wybiegające poza regulamin, który stosuje się w PlusLidze. Sędziowie mogli wykorzystywać ten system, sprawdzając piłki kończące mecz lub seta. Niestety, z tej możliwości nie skorzystali – stwierdził Nawrocki.

W ocenie szkoleniowca drużyna nie grała źle pod względem taktycznym. – Taktycznie graliśmy nieźle, jednak w strategii meczu zostały popełnione błędy – mówił trener mistrzów Polski. Po czym dodał, że bełchatowianie zepsuli wiele zagrywek, a tym samym mieli problem z wyprowadzeniem udanej pierwszej akcji. – Nieźle też graliśmy na kontrataku. W końcówce dwie czy trzy piłki mogły być inaczej rozwiązanie. To jest jednak siatkówka, która przyniosła naszym kibicom wielkie emocje. Trzeba być tam, na boisku, żeby wiedzieć, co się czuje – zakończył bełchatowski trener.*Autorem tekstu jest Kamil Haładaj (belsport.pl)

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved