Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Joker i GTPS skutecznie bronią się przed spadkiem

I liga M: Joker i GTPS skutecznie bronią się przed spadkiem

fot. archiwum

Siatkarze z Gorzowa Wlkp. i Piły w miniony weekend rozpoczęli walkę o utrzymanie zespołu na zapleczu PlusLigi w przyszłym sezonie. Po dwóch wyrównanych spotkaniach w Gorzowie stan rywalizacji wynosi 1:1. Kolejne spotkania odbędą się za dwa tygodnie w Pile.

W rywalizacji obu drużyn trudno wskazać faworyta, który utrzyma zespół w lidze, bowiem od momentu, kiedy było wiadomo już na sto procent, że gorzowianie walczyć będą z pilanami, głosy były podzielone, a spotkania przedwcześnie okrzyknięte mianem zaciętych „wojen” o każdy najmniejszy punkt. Pierwsze dwa spotkania z pewnością potwierdziły wcześniej wygłaszane teorie.

W sobotnim spotkaniu zdecydowanie lepiej poradzili sobie podopieczni Jarosława Kubiaka. Pilanie bardzo dobrze operowali blokiem, który w wielu przypadkach był elementem kończącym. Do bloku dołożyli jeszcze dobrą postawę w polu serwisowym, uniemożliwiając tym samym wyprowadzenie przez rywali skutecznego ataku. Podopieczni Rolanda Dembończyka zdołali wygrać jedynie drugą odsłonę spotkania, w której sprawowali się znacznie lepiej od swoich rywali, nie udało im się jednak utrzymać dobrej passy w kolejnych partiach.

Niedzielny mecz szczęśliwie zakończyli gospodarze, wyrównując tym samym stan rywalizacji o utrzymanie w lidze na 1:1. Każda z trzech odsłon była do siebie łudząco podobna. Początki poszczególnych setów były bardzo wyrównane, w kolejnych wymianach gorzowianie punktowali blokiem, a pilanie nie do końca radzili sobie z grą obronną. Emocji nie brakowało, bowiem podopieczni Jarosława Kubiaka mobilizując się, obejmowali prowadzenie, które prędko roztrwaniali, również dzięki pomyłkom, które skutecznie wykorzystywali gospodarze weekendowego dwumeczu. Warto podkreślić również dobrą dyspozycję Krzysztofa Kocika w polu serwisowym – dzięki jego zagrywce w końcówkach odsłon gorzowianie odskakiwali na kilka oczek, których nie oddawali dzięki swojej przede wszystkim konsekwentnej grze.Po takim meczu jak dzisiaj pozostaje nam zastanawiać się i żałować pojedynku wczorajszego. Mam nadzieję, że po takim zwycięstwie do rywali pojedziemy nastawieni bojowo i przełamiemy naszą złą serię na wyjazdach. Chciałbym, abyśmy przywieźli jedno, jak nie dwa zwycięstwa z Piły – mówił na łamach portalu 66-400.pl szkoleniowiec drużyny z Gorzowa, Roland Dembończyk.

GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła 1:3
(16:25, 25:20, 26:28, 22:25)

GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła 3:0
(25:20, 25:23, 25:20)

Stan rywalizacji play-out: 1:1

Zobacz również:
Wyniki I rundy play-off I ligi mężczyzn

źródło: 66-400.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved