Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Energetyk z Siatkarzem na remis

I liga M: Energetyk z Siatkarzem na remis

Po efektownej wygranej w pierwszym meczu siatkarze Energetyka mieli nadzieję na powtórzenie tego wyniku w niedzielę. Siatkarz Wieluń nie dał jednak za wygraną i kolejne spotkanie wygrał po tie-breaku. Rywalizacja przenosi się teraz do wieluńskiej hali.

Pierwszy mecz Energetyka z Siatkarzem był jednostronnym popisem gospodarzy. Jaworznianie byli lepsi od rywali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ich szeregach dobrze spisywał się Paweł Adamajtis, który praktycznie… wygrał jednego seta dla swojej ekipy, zapisując na jej koncie aż 24 oczka. Udział w zwycięstwie Energetyka mieli również sami siatkarze z Wielunia, którzy w sobotnim meczu popełniali dużo niewymuszonych błędów.

O ile pierwsza odsłona niedzielnego spotkania mogła dawać nadzieję gospodarzom na kolejną szybką wygraną, to otwarcie kolejnej partii już temu zaprzeczyło. Seria fantastycznych bloków wielunian zaowocowała ich prowadzeniem aż 7:0, a w szeregach jaworznian spowodowała kilka zmian. Goście nie zamierzali jednak oddawać przewagi i pewnie wygrali 25:17.

Niesieni na fali zwycięstwa wielunianie dobrze rozpoczęli kolejną partię. Gospodarzom udało się jednak przełamać tę passę i po bloku Michalskiego to MCKiS prowadził 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Siatkarz rzucił się jednak do odrabiania strat. Najpierw doprowadził do remisu 20:20, a następnie przy pomocy popełniających błędy gospodarzy wygrał 25:22.

Najbardziej wyrównaną partią spotkania był niewątpliwie czwarty set. Obustronna wymiana ciosów trwała aż do granej na końcówki przewagi. Jaworznianie obronili w niej piłkę meczową, a następnie po ataku Łaby mogli cieszyć się z doprowadzenia do tie-breaka. Ostatnia partia przebiegła jednak zdecydowanie po myśli gości. Przewaga wypracowana przez wielunian jeszcze przed zmianą stron, pozwoliła na pewną wygraną 15:12.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Siatkarz Wieluń 3:0
(25:13, 25:15, 25:16)

MCKiS Energetyk Jaworzno – Siatkarz Wieluń 2:3
(25:19, 17:25, 22:25, 26:24, 12:15)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Wyniki I rundy play-off I ligi mężczyzn.

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, inf. własna