Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Hanna Polak: Srebrny medal to swego rodzaju porażka

Hanna Polak: Srebrny medal to swego rodzaju porażka

Siatkarki Sparty Warszawa przeszły jak burza przez półfinał mistrzostw Polski juniorek i z bojowymi nastrojami przystępują do ostatecznej rozgrywki. - W tym roku chcemy zdobyć złoty medal - mówi otwarcie Hanna Polak, prezes stołecznego klubu.

Warszawiankom w ubiegłym roku triumf przeszedł koło nosa, bowiem na najwyższym stopniu podium stanęły po raz drugi z rzędu zawodniczki Pałacu Bydgoszcz, które w finale pokonały spartanki 3:1. – Oczywiście srebrny medal mistrzostw Polski to wielki sukces. Dla nas jednak była to swego rodzaju porażka, ponieważ w grupie dość łatwo pokonałyśmy zawodniczki z Bydgoszczy – przyznała Hanna Polak, prezes warszawskiego klubu. Sterniczka Sparty bardzo optymistycznie podchodzi do tegorocznego finału, który rozpocznie się 25 kwietnia. – Na pewno nie czujemy się gorsze i w tym roku chcemy zdobyć złoty medal – przekonuje Polak.

Patrząc na dotychczasowe wyniki warszawianek, można śmiało uważać je za jedne z faworytek do złota. Turniej ćwierćfinałowy podopieczne trenera Teofila Czerwińskiego wygrały bez stary seta, a w rozegranym w miniony weekend półfinale straciły tylko jedną partię. – Można powiedzieć, że był to dla nas łatwy turniej – skomentowała Hanna Polak. – Tego jednego seta straciłyśmy tylko i wyłącznie przez uśpienie mobilizacji. Często jest tak, szczególnie właśnie u młodych dziewczyn, że jeżeli gładko wygrywają pierwszego seta, to bardzo trudno utrzymać im koncentrację podczas drugiej partii i zazwyczaj ten drugi set jest bardzo trudny – dodała.

Prezes Sparty nie ukrywa, że chciałaby zorganizować finał mistrzostw Polski juniorek na własnym parkiecie. – Oczywiście złożymy taką propozycję do Polskiego Związku Piłki Siatkowej i mam nadzieję, że zostanie ona rozpatrzona pozytywnie. Tym turniejem chcielibyśmy podziękować naszym zawodniczkom z rocznika 1993, które dla klubu zdobyły do tej pory najwięcej, a w tym roku kończą przygodę w rozgrywkach młodzieżowych. Zasługują na takie podziękowanie – uważa sternik stołecznego zespołu.

Siatkarki Sparty z rocznika 1993 w ostatnich sześciu latach dwukrotnie zajmowały trzecie miejsce wśród młodziczek. Ponadto trzy razy z rzędu triumfowały wśród kadetek. Do pełni szczęścia brakuje im tylko złotego medalu w kategorii juniorek, bowiem przed dwoma laty uplasowały się na najniższym stopniu podium, a w sezonie 2010/2011 zajęły drugie miejsce.

W finałowej rozgrywce przeciwniczkami Sparty będą UKS SMS Łódź, MKS V LO Rzeszów, Energa Gedania Gdańsk, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów, BKS Aluprof Bielsko-Biała, KS Pałac Bydgoszcz oraz KS Gwardia Wrocław.

źródło: inf. własna, pzps.pl