Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup siatkarek wewnętrzną sprawą drużyn z Baku

Challenge Cup siatkarek wewnętrzną sprawą drużyn z Baku

Zgodnie z oczekiwaniami w finale Challenge Cup siatkarek zmierzą się Lokomotiv Baku i Baki Baku. Oba azerskie zespoły wygrały w rewanżowych spotkaniach po 3:0 i podobnie jak w rywalizacji siatkarzy, tak i tu w finale zagrają dwie drużyny z tego samego kraju.

O tym, że drużyny z Baku są faworytami rozgrywek Pucharu Challenge siatkarek, mówiło się już od samego początku. Zarówno Lokomotiv, jak i Baki nie zawiodły i dotarły do finału tych rozgrywek. Oba mecze finałowe rozegrane zostaną więc pod koniec marca w stolicy Azerbejdżanu.

W rewanżowych spotkaniach półfinałowych nie było niespodzianek. Lokomotiv po wygranej w środku tygodnia w Gandawie, w niedzielę nie miał żadnych problemów z ponownym pokonaniem belgijskiego VDK Gent. Zespół, który w ćwierćfinale wyeliminował wrocławską Gwardię, po raz drugi musiał uznać wyższość rywala i nie wygrał w tej rywalizacji nawet seta. Siatkarki Lokomotivu od samego początku zdominowały spotkanie, stawiając szczelny blok i wyprowadzając skuteczne ataki. VDK miał problemy z konstruowaniem własnych akcji i wysoko przegrał pierwszego seta, do 17. W pozostałych dwóch było niewiele lepiej i nie pomogła nawet dobra postawa najskuteczniejszej w belgijskiej drużynie Els Vandesteene. W ekipie Lokomotivu ponownie najskuteczniejsza była Nancy Metcalf, która zdobyła 18 punktów.

Lokomotiv Baku – VDK Gent 3:0
(25:17, 25:22, 25:18)

pierwszy mecz: 3:0 dla Lokomotivu
awans: Lokomotiv Baku

Lokomotiv: Nenowa (3), Kamienowa (13), Metcalf (18), Thomas (5), Milos (11), Samojlowa (8), Filipowa (libero) oraz Palczewskaja i Gajdo
VDK: Vandesteene (15), De Valkeneer (9), Catry (5), De Smet (3), Goos (5), De Schrijver (2), Courtois (libero) oraz Neyt (libero), Horemans A., Horemans G. i Gillis (7)

Również druga azerska drużyna nie miała problemów z awansem do finału. Baki Baku po raz drugi pokonało niemiecki VfB Suhl 3:0 i bez straty seta znalazło się w kolejnej, ostatniej już rundzie Pucharu Challenge. Świetne spotkania rozegrała Regan Hood, którą dzielnie wspomagały Raffaella Calloni oraz Renata Colombo. W zespole VfB najwięcej, bo 11 punktów, zdobyła Martina Utla. Niemiecki zespół nie miał jednak żadnych argumentów w walce z Baki, o czym najlepiej świadczy przegrany do 12 pierwszy set.

Baki Baku – VfB Suhl 3:0
(25:12, 25:22, 25:17)

pierwszy mecz: 3:0 dla Baki