Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Gramy nie tylko o złoto

Bogdan Serwiński: Gramy nie tylko o złoto

fot. archiwum

Muszynianka w poniedziałek rozpoczyna rywalizację z Atomem o złoto mistrzostw Polski. - Gra z Tauronem w finale dałaby nam już udział w Lidze Mistrzyń. Teraz jesteśmy pod ścianą i nie ma żadnego marginesu na błąd - mówi trener mineralnych, Bogdan Serwiński.

Przed decydującym starciem ekipa prowadzona przez Bogdana Serwińskiego miała dwa tygodnie przerwy na przygotowania. Przed najważniejszymi meczami sezonu mineralne rozegrały dwa sparingi z Gwardią Wrocław. Dla szkoleniowca spotkania te były o tyle ważne, że po kłopotach kadrowych w końcu mógł on skorzystać z pełnego składu. – Siatkarki trenują z pełnym obciążeniem i tak samo ambitnie będą grały. Sytuację rzeczywiście miałem komfortową, ale z drugiej strony po raz pierwszy w tym sezonie mieliśmy tak długą przerwę. Poziom adrenaliny pewnie nieco opadł, ale kiedy do pierwszego meczu finałowego zostanie kilka godzin, z pewnością będzie inaczej – powiedział w Dzienniku Polskim Bogdan Serwiński.

Szkoleniowiec w rywalizacji z Atomem nie przewiduje rewolucyjnych zmian. –  Wykrystalizowała się szóstka, ale o ostatecznym ustawieniu zadecyduję tuż przed meczem, biorąc pod uwagę dyspozycję dnia. Pomysł na grę mam. Próbowaliśmy pewne elementy na treningach i zdawało to egzamin. Jednak mecz to coś zupełnie innego – mówi.

Walka o złoto zapowiada się niezwykle ciekawie, tym bardziej że obydwa zespoły grają również o udział w Lidze Mistrzyń. – Musimy wygrać, jeżeli marzy się nam walka o laury w Europie – uważa Serwiński. –  Finał to ostatni akord sezonu i oba zespoły zagrają na więcej niż maksimum swoich możliwości. Jestem przekonany, że zobaczymy ciekawe i emocjonujące mecze.*Cały wywiad w Dzienniku Polskim.

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved