Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XVI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W dniu 17.03.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet rozpoczęła się runda play-off, w której nie obyło się bez sensacji. Główny faworyt do złotego medalu – drużyna Dzikusy, dość niespodziewanie musiał uznać wyższość zespołu Stacja Nowa Gdynia. Obydwie drużyny stworzyły piękne i emocjonujące, pięciosetowe widowisko. Bliżej udziału w finale rozgrywek są również siatkarki Jutrzenki, które pokonały 3:1 Dream Team. W rywalizacji o utrzymanie pierwsze zwycięstwo odniosły zawodniczki Acero Lamii po szybkim zwycięstwie w trzech setach nad Juniorem Piątkowisko.

Podczas XVI kolejki poznaliśmy finalistów ekstraklasy mężczyzn. O złote medale zagrają siatkarze PGE S.A., którzy w półfinale ponownie pokonali Iskrę, tym razem 3:1, oraz obrońcy tytułu – zawodnicy TKKF Dzikusy, po dwukrotnym zwycięstwie 3:1 z zespołem Piazza Cafe. Wielki finał odbędzie się 14 kwietnia. Drużyna Fantom zagwarantowała sobie walkę o piątą lokatę, nie tracąc nawet seta w konfrontacji przeciwko ekipie Cyrańskich.

W I lidze kobiet kolejny krok do awansu zrobił zespół Wyborowe, wygrywając pewnie 3:0 mecz przeciwko Energii. Z walki o pierwsze miejsce premiowane awansem nie rezygnują zawodniczki Dzikusów II, które po zwycięstwie 3:1 nad Tsunami tracą do lidera 3 punkty. Dużą sensację sprawiły siatkarki ZSO 4, pokonując dość przekonująco, w trzech setach, drużynę Salos Wodna, prowadząc tym samym w rywalizacji o piąte miejsce. Należy podkreślić, iż było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu w tym sezonie.

W I lidze mężczyzn wyłonione zostały pary II rundy play-off. Walka o pierwsze miejsce, a tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, toczyć się będzie pomiędzy drużynami Itaka Film oraz Lozamet. Ci pierwsi mimo porażki 3:0 utrzymali wysoką przewagę z pierwszego spotkania przeciwko ekipie Bejłocz, natomiast Lozamet po raz drugi zwyciężył Ventę PAO.

W II lidze mężczyzn mimo ambitnej walki nie udało się drużynie SWSPiZ odrobić strat z pierwszego spotkania przeciwko Czarnym. Zwycięstwo tych pierwszych dopiero po tie-breaku satysfakcjonowało zespół Czarnych, którym udział w finale gwarantowały wygrane dwa sety. O awans zagrają przeciwko siatkarzom Sokoła II, którzy dwukrotnie okazali się lepsi od Bruklandu, wygrywając oba mecze 3:1.

Bezpieczną przewagę w tabeli III ligi mężczyzn utrzymał zespół Volley Centrum, pokonując w przekonywujący sposób 3:0 zawodników Wild Boyz. Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje drugi w klasyfikacji Dell, który również bez straty seta zwyciężył drużynę ZWiK. W rywalizacji play-off o dodatkowe miejsca w II lidze niespodziewanie górą były drużyny niżej sklasyfikowane, które wygrały swe spotkania po 3:0. Frontica zwyciężyła zespół Warecka, siatkarze Pickup Diablo okazali się lepsi od ŁKSG, a Junior triumfował w meczu przeciwko Szybkim i Wściekłym.

Na następną kolejkę zapraszamy 24.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).