Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: Szanse na wygraną – 50 na 50

Justyna Raczyńska: Szanse na wygraną – 50 na 50

fot. archiwum

W pierwszych meczach z Murowaną Gośliną policzankom udało się  odnieść jedno zwycięstwo. Teraz przed nimi dwa mecze w ich hali. - Rywalki były świetne we wszystkich elementach - mówi o przegranym meczu Justyna Raczyńska.

Obie drużyny walczą o miejsca 1-4 w pierwszej lidze. Wydawało się, że rywalizacja w ich przypadku będzie zacięta. Po rundzie zasadniczej siatkarki z Murowanej Gośliny uplasowały się bowiem na drugim miejscu, natomiast Chemik zajął miejsce niżej – trzecie. Tymczasem w pierwszych pojedynkach drużyny, które wygrywały, robiły to pewnie. Goślinianki w pierwszym meczu wygrały w trzech setach, natomiast dzień później udało im się wygrać tylko jedną partię. – Rywalki były świetne we wszystkich elementach. Miały bardzo dobry blok, zagrywką odrzuciły nas od siatki. W ataku też były nie do zatrzymania, wszystko nam wpadało w boisko. Nic nie mogłyśmy na to poradzić. W niedzielę my zagrałyśmy swoją siatkówkę. Wszystko nam wychodziło: od zagrywki po atak. Zwłaszcza wspaniale było w obronie – przyznała w rozmowie z Głosem Szczecińskim kapitan Chemika, Justyna Raczyńska.

W sobotę i niedzielę obie ekipy zmierzą się ponownie w Policach. – Choć to my teraz gramy dwa razy u siebie, to szanse oceniam 50 na 50. Oczywiście mam wielką nadzieję, że w niedzielę będziemy cieszyć się z awansu do finału. Choć w przekroju dwóch pierwszych starć trochę lepiej wypadły rywalki – zauważa Raczyńska i szuka szansy na wygraną w zagrywce: – Potrzeba nam koniecznie dobrej zagrywki – mówi. – Musimy odrzucić przeciwniczki od siatki, by nie mogły zagrać środkiem. Jak to się uda, to ustawimy szczelny blok na skrzydłach, gdzie problemem są Strządała i Alicja Malinowska – dodaje.

Tekst na podstawie artykułu z Głosu Szczecińskiego.źródło: Głos Szczeciński, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved