Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne

Dariusz Luks: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne

fot. archiwum

- Grało nam się ciężko, gdyż przez cały mecz musieliśmy atakować na podwójnym, potrójnym bloku - mówił po drugim meczu o miejsca 9-10 trener AZS Olsztyn, Tomaso Totolo. - To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - stwierdził Dariusz Luks.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Paweł Siezieniewski (kapitan AZS Olsztyn): – Dzisiaj nie udało nam się wygrać tego spotkania… Tak jak przewidywałem w Olsztynie, ta rywalizacja na pewno szybko się nie zakończy. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i tak było. Trefl postawił nam bardzo trudne warunki. Nastawialiśmy się na to, że będą ryzykować w polu zagrywki i tak też się stało. Nie mogliśmy grać szybko i kombinacyjnie… Co mnie dziś mogło zaskoczyć? Myślę, że bardzo dobra gra obronna. Podbijali praktycznie każdą piłkę, byli wyraźnie lepsi. Jest 1:1, teraz rywalizacja przenosi się do nas. Spróbujemy powalczyć i wygrać to spotkanie.

Grzegorz Łomacz (kapitan Trefla Gdańsk): – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Spotkanie było dość przekonujące na naszą korzyść. Pozostaje pójść za ciosem i wygrywać kolejne mecze.Dariusz Luks (trener Trefla Gdańsk): – To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Mieliśmy spory problem z wejściem w atak, bo w pierwszych dwóch setach był on po prostu słaby. Później jednak stopniowo go poprawialiśmy. Spędziliśmy trzy dni, trenując na tej sali, a pamiętajmy, że nie jest tylko nasza. Udało się jednak odpowiednio przygotować i to zaowocowało dzisiejszym sukcesem.

Tomaso Totolo (trener AZS Olsztyn): – Chyba poczuliśmy się trochę stremowani w tej pięknej hali. Przegraliśmy rywalizację w polu przyjęcie-zagrywka. Grało nam się ciężko, gdyż przez cały mecz musieliśmy atakować na podwójnym, potrójnym bloku. Popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów na zagrywce, a w takich meczach to po prostu nie przystoi. Przeciwnicy spisali się bardzo dobrze w obronie. Wierzę, że już w kolejnym meczu w Olsztynie pokażemy im swoją najlepszą grę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved