Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Kto nie ryzykuje, ten nie ma

Sebastian Świderski: Kto nie ryzykuje, ten nie ma

fot. archiwum

Sebastian Świderski w poniedziałek zaskoczył wszystkich zastępując Grzegorza Wagnera  na ławce trenerskiej Farta Kielce. - Chciałem jak najszybciej spróbować czegoś nowego, stąd taka decyzja - przyznał były już siatkarz ZAKSY.

Kolejna kontuzja, której w trakcie sezonu doznał Sebastian Świderski stanęła na przeszkodzie kontynuowania kariery sportowej. Kiedy siatkarz otrzymał propozycję prowadzenia Farta Kielce, długo nie wahał się przed podjęciem decyzji. – Rozmowy nie były długie. Zostałem zapytany, czy jestem wolny, co robię i czy byłbym zainteresowany. Po następnym telefonie było spotkanie, rozmawialiśmy półtorej godziny, może dłużej o różnych problemach i decyzja zapadła – przyznał. – Cieszę się, że dostałem taką propozycję jeszcze w tym sezonie. Niestety, zdrowie nie pozwoliło dokończyć kariery sportowej normalnie, a ponieważ kocham siatkówkę to postanowiłem skorzystać z tej oferty. Wyszło trochę niefortunnie, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma.

Zmiana szkoleniowca Farta Kielce, podobnie jak w ubiegłym sezonie, następuje pod koniec rozgrywek. – Wtedy nie mieliśmy wyjścia, teraz jest inaczej, bo nie byłem zmuszony do zmiany trenera. Zrobiłem to w perspektywie następnego sezonu – przyznał prezes Mirosław Szczukiewicz. Nie ukrywam, że taką decyzję podjąłem w Bełchatowie – zdradził włodarz kieleckiego klubu. W meczu przeciwko Skrze siatkarze Farta nie wykorzystali szans na urwanie punktów liderowi. 

W czym tkwi problem? Poszczególni zawodnicy są bardzo dobrzy, właściwie nikomu nie można zarzucić złej gry czy jakichś innych uchybień, natomiast całość jako drużyna dobrze nie funkcjonuje. Pracowaliśmy nad tym jakieś dwa miesiące, nie przyniosło to rezultatów. Postanowiliśmy, że może zespołowi potrzebny jest jakiś impuls, żeby ta drużyna zaczęła grać i żeby stanowiła zespół zgrany, w którym jeden za drugiego walczy – opowiada o przyczynach zmiany szkoleniowca prezes Farta.

Fart rywalizuje z ZAKSĄ o awans do fazy medalowej PlusLigi. Zdecydowanym faworytem tych pojedynków jest wicemistrz kraju, który wygrał dwa pierwsze mecze. – Kiedy żegnałem się z zawodnikami i sztabem w Kędzierzynie, to obiecałem, że przyjedziemy na piąte spotkanie – mówi Sebastian Świderski, który nie chce jednak dokładnie opisywać celów stawianych przed swymi podopiecznymi. – Ciężko powiedzieć co można pokazać, nie znając bardzo dobrze drużyny. Zespół stanowią indywidualności, zlepek ludzi, z którego dopiero buduje się drużynę. Potrzebuję kilku dni, by ją poznać, a dopiero potem możemy mówić o tym, jakie mamy cele. Na tę chwilę najważniejszy jest następny mecz. Trudne spotkanie, dla mnie sentymentalne. Mam trochę czasu, aby poznać chłopaków, mam nadzieję, że uda mi się im choć trochę pomóc.

źródło: inf. własna, Radio Planeta Kielce

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved