Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: To był mecz walki

Paweł Szabelski: To był mecz walki

fot. archiwum

- To był mecz walki. Każdy z zespołów wiedział o jaką stawkę gra - powiedział po zaciętym pojedynku z Siatkarzem Wieluń szkoleniowiec beniaminka z Lubina, Paweł Szabelski. - Pierwszy set był kwintesencją siatkówki. Ręce same składały się do oklasków - dodał.

Był to prawdziwy mecz walki, w którym oba zespoły walczyły o punkty, ucierpiała widowiskowość?

Paweł Szabelski:Faktycznie był to mecz walki. Każdy z zespołów wiedział o jaką stawkę gra. Pierwszy set był kwintesencją siatkówki. Ręce same składały się do oklasków. Potem emocje wzięły górę nad założeniami taktycznymi i może przez to poziom spotkania odbiegł od doskonałego. Myślę jednak, że wynik końcowy, jak i dramaturgia spotkania zaspokoiły każdego sympatyka naszej drużyny.

Bezpieczne jutro wywalczyliście sobie sami na boisku, chociaż trochę pomogły wam zespoły Nysy i Jaworzna?Rzadko się zdarza, ażeby zespół z 10 punktami po pierwszej rundzie, kwalifikował się do fazy play-off. Nam się to udało. Chwała za to chłopakom. Wykonali kawał dobrej roboty. W pierwszej rundzie widzieliśmy fałszujących solistów, w drugiej natomiast pięknie śpiewający zespół. Zmazali plamę z pierwszej rundy w stu procentach. Koledzy z Nysy i Jaworzna zachowali się bardzo profesjonalnie, wygrywając swoje spotkania, dzięki temu możemy zacząć play-off z wyższego miejsca.

Sezon zasadniczy zakończony, plan minimum wykonany, możesz wreszcie spać spokojnie?

Kto mnie zna, ten wie, że zawsze śpię spokojnie. A tak na poważnie to już w niedzielę zebrałem notatki z rundy zasadniczej odnośnie drużyny z Ostrołęki. Postaramy się znaleźć ich słabe strony i to wykorzystać. Plan minimum osiągnięty, ale w drużynie nie ma minimalistów.

Jak oceniasz szanse zespołu w fazie play-off ?

Jeżeli wygramy w Ostrołęce pierwszy mecz to jestem przekonany, że wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko. Mamy bardzo wartościowych zmienników, co w dłuższej perspektywie może być znaczące.

 

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved