Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zacięta rywalizacja w pojedynku Politechniki z AZS LSW

II liga K: Zacięta rywalizacja w pojedynku Politechniki z AZS LSW

Blisko cztery miesiące AZS Politechnika Warszawska musiała czekać na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo nad drużyną AZS LSW Warszawa. Jednak w miniony weekend to Politechnika okazała się dwukrotnie lepsza i do finału brakuje jej tylko jednej wygranej.

Sobotni mecz rozpoczął się od dwóch efektywnych zagrywek Moniki Scecewicz. Dobra postawa drużyny LSW w obronie oraz na kontrach spowodowała jednak, że to gospodynie szybko zbudowały przewagę. Bardzo dobry moment miała Michalina Tokarska, raz za razem obijając blok gości. Przy wyniku 16:10 drugi czas dla swojej drużyny wziął Robert Strzałkowski. Niewiele to jednak dało. Zawodniczki Politechniki zepchnięte do głębokiej defensywy starały się nawiązać walkę, a przełamanie nadeszło chwilę później. Kapitalne obrony i jeszcze lepszy blok Politechniki spowodowały zamieszanie w szeregach podopiecznych Agaty Szustowicz. „Inżynierki” po dramatycznej końcówce wygrały 26:24.

Wygrana w samej końcówce zmotywowała drużynę Politechniki, która od samego początku drugiej partii narzuciła swój styl gry. Przy stanie 13:11 dla wspomnianego zespołu o pierwszy czas poprosiła trener AZS LSW. Rozpędzone zawodniczki Politechniki nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i bardzo pewnie wygrały 25:18. Dobrą partię zagrały skrzydłowe – Magdalena Sibiga, Beata Mielczarek oraz Anna Szerszeńska.

Trzecia i, jak się okazało, ostatnia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Mimo prowadzenia 21:19 siatkarki Politechniki straciły prowadzenie. W samej końcówce świetnym, pojedynczym blokiem na Magdalenie Furdal popisała się Magda Sibiga. Chwilę później Monika Scecewicz zatrzymała skrzydłową LSW Warszawa. Dobrą zmianę dała Magdalena Bojko, która uspokoiła grę i mądrze kierowała piłki do swoich koleżanek. Siatkarki  Politechniki były już nie do zatrzymania i znów, po niesamowitych emocjach, wygrały 26:24.

AZS LSW Warszawa – Imtech AZS Politechnika Warszawska 0:3
(24:26, 19:25, 24:26)

Początek pierwszego seta to bardzo dobra gra w wykonaniu AZS Politechniki. Przy stanie 14:8 dla gości urazu doznała przyjmująca Beata Mielczarek. Mimo iż niezłą zmianę za Mielczarek dała Agnieszka Pietrzyńska, gra „inżynierek” kompletnie się posypała. Dobre przyjęcie nie przekładało się na skuteczność ataku. Ambitnie walczące zawodniczki Lingwistycznej Szkoły Wyższej zdołały odrobić straty i wygrać w samej końcówce 25:23.

Dolegliwość naszej przyjmującej okazała się na tyle niegroźna, że Mielczarek weszła na boisko od samego początku drugiej partii. Jej obecność okazała się kluczowa dla wyniku drugiego seta. Szybko wypracowana przewaga utrzymywała się do końca seta. AZS Politechnika Warszawska bardzo pewnie wygrała 25:16.

Trzeci set to niemal powtórka z drugiej partii. W rolach głównych wystąpiły świetnie spisująca się Magdalena Sibiga oraz aktywna w bloku i obronie środkowa Marta Piekut. Set zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Roberta Strzałkowskiego 25:17.

Dwa łatwo wygrane sety nieco zdekoncentrowały zawodniczki Politechniki. Do stanu 17:17 gra toczyła się punkt na punkt. Wielokrotne ataki gości podbijała Marta Staszewska, dając możliwość do punktowania swoim koleżankom. Mimo iż w samej końcówce na boisku pojawiła się Magdalena Bojko, nie zmieniło to obrazu spotkania. Lingwistyczna Szkoła Wyższa wygrała 25:22.

W decydującego seta lepiej weszły siatkarki Politechniki. Gdy wygrywały już 6:2, Agata Szustowicz zdecydowała się zmienić atakującą Darię Woźniak na Katarzynę Dąbrowską. Na zmianę stron AZS LSW Warszawa schodziła z pięciopunktową stratą. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Dobrze w ataku radziła sobie Staszewska, ale to było za mało na Politechnikę. Mecz pewnym atakiem zakończyła Anna Szerszeńska, ustalając wynik tie-break’a – 15:10.

AZS LSW Warszawa – Imtech AZS Politechnika Warszawska 2:3
(25:23, 16:25, 17:25, 25:22, 10:15)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla AZS-u Politechnika Warszawska.