Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Decydujące rozgrywki o awans do II ligi kobiet

Decydujące rozgrywki o awans do II ligi kobiet

fot. archiwum

Drugie miejsce zajęły siatkarki AKS OSW Olsztyn w półfinałowym turnieju eliminacyjnym o awans do II ligi. - Bardzo szkoda porażki w drugim meczu, bo skomplikowała nam plany - mówi trener olsztyńskiego zespołu, Mariusz Sawczuk.

Zawodniczki ze stolicy Warmii i Mazur przegrały drugie spotkanie, ale już wcześniej zapewniły sobie udział w turnieju finałowym (13-15 kwietnia).

Do hali V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, gdzie rozgrywano turniej, nie przyjechały siatkarki Wieżycy Stężyca, które ostatecznie wycofały się z zawodów. Tym samym każdego dnia imprezy (od piątku do niedzieli) rozgrywano jedno spotkanie. Jako pierwsze zmierzyły się Sparta Warszawa i Jedynka Łomża (0:3). Obu zespołom z uwagą przyglądały się gospodynie, by jak najlepiej poznać taktykę rywalek przed bezpośrednią konfrontacją.

W sobotę drużyna AKS OSW bez straty seta wygrała ze Spartą, tym samym zapewniając sobie prawo gry w turnieju finałowym (awansowały po dwie ekipy z półfinałów). Trudniejszy pojedynek na olsztynianki czekał w niedzielę, kiedy stanęły naprzeciw Jedynki Łomża. Stawką było pierwsze miejsce w zawodach i jednocześnie prawo organizacji turnieju finałowego.Niestety siatkarki AKS OSW nie sprostały przeciwniczkom, ulegając 1:3. Trzeba przyznać, że rozegrały bardzo słaby mecz. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszym secie zdobyły ledwie 7 punktów. – Bardzo szkoda porażki z Jedynką Łomża – mówi trener Mariusz Sawczuk. Dziewczęta po zwycięstwie ze Spartą zdawały sobie sprawę, że grę w finałach mamy zagwarantowaną. To spowodowało u nich niewytłumaczalne rozluźnienie. Zajęcie drugiego miejsca poważnie skomplikowało nasze plany. Mimo to zrobimy wszystko, by awansować do II ligi.

* Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved