Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Łódzka Amatorska Liga Siatkówki wchodzi w decydującą fazę

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki wchodzi w decydującą fazę

fot. archiwum

W dniu 10.03.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 15. kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Siatkarki ekstraklasy kobiet rozegrały ostatnie spotkania rundy zasadniczej. Sensacyjnie zakończył się pojedynek pomiędzy zawodniczkami ostatniego w tabeli Juniora Piątkowisko a Dream Team. Po wygranych dwóch pierwszych partiach, zapewniających tym drugim trzecią lokatę, Dream Team wyraźnie się rozluźnił i w trzech kolejnych setach musiał uznać wyższość niżej notowanych rywalek. W pozostałych spotkaniach pewne zwycięstwa odniosły zespoły, które już wcześniej zapewniły sobie pierwsze i drugie miejsce, czyli odpowiednio Dzikusy oraz Jutrzenka. W nadchodzących półfinałach zagrają Dzikusy przeciwko Stacji Nowa Gdynia, natomiast Jutrzenka zmierzy się z Dream Team.

W ekstraklasie mężczyzn odbyły się pierwsze mecze rundy play-off. Należy podkreślić, iż oba spotkania półfinałowe stały na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym zmierzyli się zawodnicy TKKF Dzikusy oraz Piazza Cafe, z którego zwycięsko wyszli ci pierwsi. Ubiegłoroczni mistrzowie pewnie kontrolowali przebieg pojedynku, oddając przeciwnikom tylko jednego seta, a tym samym przybliżając się do udziału w finale. Więcej emocji przyniósł drugi półfinał, w którym naprzeciw siebie stanęli siatkarze Iskry i PGE. Po bardzo wyrównanych pięciu setach i dużej dramaturgii ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy PGE S.A., obejmując prowadzenie w rywalizacji do dwóch wygranych spotkań. W rywalizacji o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej niespodzianką było zwycięstwo ekipy Sokół Rzgów 3:2 nad doświadczonymi zawodnikami Superaty.

Ostatnie rozstrzygnięcia przed rundą finałową w I lidze kobiet. Decydujący mecz o pierwsze miejsce rozegrały bezpośrednio ze sobą drużyny Wyborowe oraz Dzikusy II. Bardzo wyrównane spotkanie, obfitujące w wiele emocji, zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych, które tym samym umocniły się na pozycji lidera. Sensacją było zwycięstwo 3:2 zespołu Salos Wodna w pojedynku z siatkarkami Tsunami. Nietypowa dla rundy finałowej forma „każdy z każdym” z zaliczeniem rozegranych spotkań sprawia, iż każdy mecz, a nawet set może zdecydować o końcowym sukcesie. Finałowa rywalizacja o awans rozegra się pomiędzy zespołami Wyborowe, Dzikusy II, Tsunami oraz Energią.W I lidze mężczyzn rozpoczęła się decydująca walka w rundzie finałowej. W półfinałach dwa szybkie zwycięstwa drużyn wyżej notowanych. Itaka Film gładko w trzech setach uporała się z ekipą Bejłocz, natomiast Lozamet nie miał większych problemów z Ventą PAO, wygrywając również 3:0. Dzięki tak pewnym wygranym drużyny te zrobiły duży krok do decydującego o awansie finału. W dolnej czwórce drużyn broniących się przed spadkiem, niespodzianką była porażka w pięciu setach zespołu Bez Nazwy, w konfrontacji z Volley Team.

W II lidze mężczyzn ogromną sensację sprawiła drużyna Czarnych, która zwyciężyła 3:1 zespół Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania. Ci drudzy przed decydującą rywalizacją byli zdecydowanymi faworytami do awansu, jednak porażka dość niespodziewanie skomplikowała sytuację tej drużyny. Duży krok do utrzymania się w lidze zrobiły ekipy AMC oraz Energeo, wygrywając pewnie swoje spotkania 3:0.

W III lidze mężczyzn zakończyła się runda zasadnicza. Przed ostatnią kolejką aż sześć zespołów miało taką samą ilość punktów i walczyło o premiowane miejsca 5-12. Ze względu na reorganizację ligi w nowym sezonie zajęcie wskazanych miejsc jest niepowtarzalną szansą na udział w rundzie play-off i awans do II ligi.

Po niezwykle emocjonujących pojedynkach i czekaniem do końca na wynik ostatniego spotkania wiemy już, że o medale w meczach każdy z każdym będą walczyły drużyny Volley Centrum, Dell, Wild Boyz, ZWiK, które jednocześnie mają zagwarantowany awans do II ligi. W meczach play-off o dodatkowy awans zmierzą się Elma-RK z A-ZSP3, Pako-Bud Warecka z Frontica, ŁKSG Inwemer z Pickup Diablo oraz Szybcy i Wściekli z Juniorem Piątkowisko. Spotkania te rozgrywane będą do dwóch wygranych spotkań.

Natomiast o miejsca 13-16 zagrają VC Chlory, Dobroń Kadeci, CentiNet, a także Znów My Zagrywamy.

Na następną kolejkę zapraszamy 17.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved