Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Faza play-off udanie rozpoczęła się dla ZAKSY

PlusLiga: Faza play-off udanie rozpoczęła się dla ZAKSY

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle udanie rozpoczęli swoje zmagania w fazie play-off. W piątek pokonali w trzech setach Farta Kielce i w całej rywalizacji prowadzą 1:0. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę.

Spotkanie od zepsutej zagrywki rozpoczął Michał Ruciak, ale zaraz potem to samo zrobił Grzegorz Kokociński. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na chociażby dwa punkty, zespoły nie robiły sobie krzywdy zagrywką i nie brakowało też błędów po obu stronach. Na pierwszej przerwie technicznej tablica pokazywała jednopunktowe prowadzenie ZAKSY (8:7), ale tuż po niej, po ataku z drugiej linii w wykonaniu Michała Ruciaka, ZAKSA odskoczyła na dwa oczka, a po jego asie serwisowym – na trzy (10:7). Od tego momentu przewaga gospodarzy stawała się coraz wyraźniejsza. Udany blok pozwolił kędzierzynianom odskoczyć na 13:9, a po mądrym ataku Ruciaka – już na 15:10. Chwilę później atak Samiki sprowadził zespoły na drugą przerwę techniczną (16:11), po której mocno zaatakował Marcus Nillson, dorzucając „oczko” dla swojego zespołu. Kolejne dwie akcje wygrali jednak gospodarze (18:12) i o czas poprosił Grzegorz Wagner. Na nic to się jednak zdało, bowiem ZAKSA kontrolowała grę i odskakiwała rywalom coraz bardziej, w związku z czym przy stanie 22:15 o drugi czas zmuszony był poprosić trener gości. Po nim mocnymi serwisami popisywał się Antonin Rouzier i przy stanie 24:16 miejscowi mieli pierwszą piłkę setową, którą od razu wykorzystali.

Drugą partię udanym atakiem rozpoczął Samica, a następnie na boisku ponownie trwała wymiana ciosów zarówno w ataku, jak i serwisie, gdzie nie brakowało asów serwisowych i sprytnych flotów. Wynik oscylował wokół remisu, a na przerwie technicznej jednym punktem prowadzili podopieczni trenera Wagnera. Po niej w ataku pomylił się Antonin Rouzier i było 9:7 dla kielczan, ale po ataku Samiki był już remis 9:9. As serwisowy Grzegorza Kokocińskiego dał dwupunktową przewagę gościom (11:9), jednak ZAKSA po raz kolejny doprowadziła do remisu, kiedy to udanie atakował Samica. Po chwili asem serwisowym popisał się Rouzier i to gospodarze prowadzili 13:12, na co zareagował Grzegorz Wagner, prosząc o czas. Na drugiej przerwie technicznej, po kolejnym już błędzie zagrywki siatkarzy Farta, kędzierzynianie prowadzili 16:15, a kilka minut później udanie atakował Ruciak i zrobiło się 18:16 dla ZAKSY, która grała bardzo pewnie i nie pozwalała przeciwnikom na odrobienie strat, imponując przede wszystkim grą w obronie. Kiedy zablokowany został Kokociński, było 24:21 dla gospodarzy, a po ataku Antonina Rouziera stan meczu wynosił już 2:0.

Trzecią część meczu od udanego ataku rozpoczął Rafał Buszek. Po chwili Fart prowadził już 2:0, ale zaraz potem, po kiwce w wykonaniu Pawła Zagumnego, był już remis 3:3. Błąd Patryka Czarnowskiego dał kolejny punkt gościom (6:4), należy jednak podkreślić dobrą grę Rouziera, po ataku którego było już 7:7. Na pierwszej przerwie technicznej to Fart prowadził jednak jednym oczkiem, ale chwilę po niej nic na swojej skuteczności nie stracił Antonin Rouzier i to ZAKSA była na prowadzeniu 10:9. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, po chwili to kielczanie mieli jeden punkt przewagi, a na boisku trwała siatkarska wojna i można było zobaczyć dosłownie wszystko. Wkrótce, po błędzie przeciwników, ZAKSA odskoczyła na dwa oczka i o czas w tej sytuacji poprosił Grzegorz Wagner, jednak na kolejnej przerwie technicznej było już 16:13 dla miejscowych. Kędzierzynianie wciąż bardzo dobrze spisywali się w defensywie, a dodatkowo utrudniali rywalom grę zagrywką (18:14). Fart, mimo iż zbliżył się na dwa oczka, popełniając błędy na zagrywce i w innych elementach, pozwalał utrzymywać prowadzenie ZAKSIE, w której pierwsze skrzypce dalej grał Rouzier. Przy stanie 21:17 o kolejny czas poprosił trener Wagner. W końcówce seta atak Rouziera dał gospodarzom pierwszą piłkę meczową (24:20) i mimo że Fart obronił dwie z nich, to po chwili arbiter mógł zakończyć spotkanie.

MVP: Antonin Rouzier

Stan rywalizacji: 1:0 dla ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Fart Kielce 3:0
(25:16, 25:22, 25:22)