Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Potrafimy grać ze Skrą równorzędne spotkania

Damian Wojtaszek: Potrafimy grać ze Skrą równorzędne spotkania

fot. archiwum

- Od kilku lat potrafimy grać równorzędne spotkania ze Skrą. Nawiązujemy z nimi równą walkę. Mam nadzieję, że powtórzymy to w play-off - mówi libero Politechniki Warszawskiej Damian Wojtaszek przed meczami z PGE Skrą Bełchatów w ćwierćfinale play-off PlusLigi.

Przed spotkaniem z Lotosem kalkulowaliście z kim możecie zagrać w I rundzie play-off?

Damian Wojtaszek:Podchodzimy do każdego spotkania z myślą, aby wygrać. Nie udało się tym razem w Gdańsku. Byliśmy przede wszystkim nieskuteczni, co zaważyło na wyniku. Kalkulacje nic by nie dały, bowiem należało wygrać w Gdańsku, a tak czujemy niedosyt. Przegraliśmy i zakończyliśmy rundę zasadniczą na ósmym miejscu.

W Gdańsku chyba byliście jeszcze myślami w Charkowie.– Mieliśmy bardzo dużo spotkań w ostatnim miesiącu. Nie tylko spotkania ligowe, ale także rywalizacja w Pucharze Challenge. W pewnym momencie musiał przyjść kryzys i on nastąpił w Gdańsku. W trzecim secie próbowaliśmy nawiązać walkę. Nawet wyszliśmy na prowadzenie, ale ostatecznie nie udało się. Przegraliśmy zdecydowanie z Lotosem. Szkoda tego spotkania, ale my skupiamy się na kolejnym spotkaniu już w play-off.

Awans do play-off to był dla Politechniki plan minimum czy maksimum?

– Plan minimum. Wiadomo, że drużyny z dołu tabeli za wszelką cenę chciałyby awansować do play-off. Nam się ta sztuka udała. Mieliśmy duży apetyt na zwycięstwo w Gdańsku. To może pozwoliłoby awansować wyżej w tabeli, ale nic już nie zmienimy. Szkoda tego szóstego miejsca, które zajmowaliśmy w trakcie drugiej części sezonu.

W spotkaniach z potentatami nie macie się czym pochwalić, ale to mistrzom Polski urwaliście dwa punkty.

– Po prostu od kilku lat potrafimy grać ze Skrą równorzędne spotkania. Nawiązujemy z nimi równą walkę. Może teraz uda się także zagrać bardzo dobre mecze, jak chociażby w tym sezonie. Przegraliśmy co prawda w Warszawie i Bełchatowie 2:3, ale zaprezentowaliśmy się pozytywnie.

* autorem tekstu jest Krzysztof Zaborowski (sport.pl)
* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved