Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Każdy z siatkarzy dołożył cegiełkę do wygranej

Paweł Szabelski: Każdy z siatkarzy dołożył cegiełkę do wygranej

fot. archiwum

- Po przegranym meczu w Jaworznie widziałem w zawodnikach chęć jak najszybszego zamazania tamtej porażki. Dlatego byłem przekonany, że mecz w Krakowie zagramy na dobrym poziomie - powiedział po wygranym meczu z Wandą Paweł Szabelski.

Mecz od początku ułożył się po waszej myśli. Czuł pan niepokój przed spotkaniem w Krakowie?

Paweł Szabelski:Po przegranym meczu w Jaworznie widziałem w zawodnikach chęć jak najszybszego zamazania tamtej porażki. Dlatego byłem przekonany, że mecz w Krakowie zagramy na dobrym poziomie. Nie było mowy o niepokoju. Jedyna niepewność wynikała z tego, jak zagra przeciwnik, ale poza dobrą grą Damiana Domonika nikt więcej nas nie zaskoczył.

Cały zespół zagrał dobre zawody. Czy chciałby pan wyróżnić kogoś w sposób szczególny?To fakt, każdy z zawodników dołożył cegiełkę do zwycięstwa. Nie jest w moim charakterze wyróżnianie jednostek, ale zrobię wyjątek. Maciej Kordysz zagrał koncertowo. Grał na bardzo wysokim procencie w przyjęciu zagrywki. W ataku kończył niemalże wszystkie piłki, w tym tzw. „bałagany”, co dawało duży komfort rozgrywającemu. Do tego dołożył kilka akcji w bloku. Był prawdziwym liderem zespołu. Takiego Maćka chciałoby się oglądać w każdym meczu.

Przyzwyczailiście kibiców do dobrej gry, chyba po krótkiej stagnacji udało się do niej powrócić?

Zgadza się, mecze z Będzinem i Jaworznem, delikatnie mówiąc, nie wyglądały zbyt porywająco w naszym wykonaniu. Mecz z Krakowem pokazał, że wróciliśmy do naszej równej, dobrej gry. Z niecierpliwością czekam na sobotę i pojedynek z Wieluniem.

Czy głośny doping zwartej grupy lubińskich kibiców dodatkowo motywował do dobrej gry?

– Kibice dali nam jasny sygnał, że „gramy u siebie”. Byli niesamowici. Nie mogliśmy ich zawieść, dlatego byliśmy bardzo zmotywowani. Mam nadzieję, że podziękujemy im za doping swoją postawą w nadchodzącym meczu.

 

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved