Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Kawka: Gramy do końca

Bartosz Kawka: Gramy do końca

fot. archiwum

Po zakończeniu rundy zasadniczej beniaminek II ligi grupy 3 - Zawkrze Mława zajął ósme miejsce i będzie walczył o utrzymanie z AZS-em Olsztyn. Środkowy zespołu, Bartosz Kawka, wierzy, że jego drużyna zapewni sobie utrzymanie już w pierwszej rundzie.

Zabrakło wam jednego punktu, by zająć bezpieczne szóste miejsce i zakończyć sezon.

Bartosz Kawka: Niestety nie wykorzystaliśmy szansy w meczu z MOS-em Wola Warszawa, w czwartym secie tamtego spotkania mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i zgarnąć 3 punkty. Niestety nie udało się, ale mimo to jestem zadowolony z wygranej, ponieważ te cenne 2 punkty dały nam możliwość rozpoczęcia fazy play-out na własnym parkiecie.

Jak ocenisz waszego przeciwnika w I rundzie play-out?AZS UWM to młody i waleczny zespół. Przeciwko olsztynianom grałem jedynie w sparingach, więc ciężko mi ocenić, jednak moi koledzy z drużyny wiedzą o nich więcej, bo przecież grali z nimi w rundzie zasadniczej, a niektórzy z nich wcześniej reprezentowali barwy AZS-u. Moim zdaniem będzie to bardzo zacięta i wyrównana walka.

Co może być kluczowym elementem w tej rywalizacji?

Kluczowym elementem będzie to jak zagramy – drużynowo czy indywidualnie. Tworzymy zgrany kolektyw i jeśli każdy z nas dołoży swoją cegiełkę, to jesteśmy w stanie wygrać nawet z mocniejszym przeciwnikiem, jak chociażby zwycięstwo z Żyrardowem.

Czy przygotowujecie się specjalnie na mecze z Olsztynem? Czasu nie jest zbyt wiele, w ubiegłą sobotę zakończyła się runda zasadnicza, a w najbliższą zaczyna się już walka w drugiej fazie rozgrywek.

Szczerze to do każdego meczu przygotowujemy się podobnie, w tym tygodniu zrezygnowaliśmy z drugiej siłowni na rzecz treningu szybkościowego. Wiadomo, że każdy przeciwnik gra trochę inną siatkówkę, więc taktyka przygotowana przez naszego trenera musi być wykonana w 100%.

Gra o utrzymanie to pewna nowość w twojej dotychczasowej karierze…

Dokładnie tak, zawsze zajmowałem miejsca 5-6 i kończyłem sezon bądź biłem się o wyjście z grupy w fazie play-off. Jednak przychodząc do Mławy, wiedziałem, że możemy bić się o utrzymanie i bardzo chciałbym osiągnąć ten cel już w pierwszej rundzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved