Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: Gra w PlusLidze Kobiet jest do osiągnięcia

Justyna Raczyńska: Gra w PlusLidze Kobiet jest do osiągnięcia

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police mogą już się przygotowywać do play-off, gdzie na początek zagrają z KS Murowana Goślina. - Gra w PlusLidze Kobiet jest jak najbardziej do osiągnięcia - mówi kapitan zespołu z Polic, Justyna Raczyńska.

Na zakończenie fazy zasadniczej wygrana nad AZS KSZO, ale zapytam o drugiego seta. Było 13:3, co się stało potem?

– W tym tygodniu dostaliśmy troszeczkę "w kość", miałyśmy bardzo ciężkie treningi i dodatkowo momentami brakowało też czasem takiego zgrania w zespole, ponieważ Petia Tsekowa grała jako przyjmująca i trzeba było jej jakoś pomóc i mogło to wyglądać tak, jak wyglądało. Na szczęście kolejne sety pokazały, że walczymy i wygrywamy, ale myślę, że stać nas na więcej.

Miałyście problemy z powstrzymaniem Pauli Słoneckiej. Rzeczywiście tak ciężko było ją zatrzymać?Miałyśmy założone pewne zadania taktyczne, ale akurat nie do końca nam wychodziła obrona. Dziewczyna miała dobry dzień i jej szło, chwała jej za to.

W przeciągu całego sezonu zasadniczego miałyście różne zawirowania. Były i mecze słabsze i mecze grane naprawdę znakomicie, ale ostatecznie cel, jakim był awans do play-off, został zrealizowany…

Zgadza się. Jak to się mówi, kobieta zmienną jest. Raz jest lepiej, a raz gorzej, ale cel osiągnęłyśmy, jesteśmy na trzecim miejscu w lidze, ale uważam, że stać nas na więcej i gra w PlusLidze Kobiet jest jak najbardziej do osiągnięcia. Chciałabym, żebyśmy na początek przeszły Murowaną, a później już następnego przeciwnika, ponieważ nas na to stać.

Między wami a Murowaną Gośliną w tym sezonie jest 2:1, wliczając Puchar Polski. Czy twoim zdaniem oznacza to, że one mają jakąś przewagę psychologiczną?

Uważam, że nie. Wszystko weryfikuje się na parkiecie. Raz się ma lepsze dni, raz się ma gorsze i to wszystko okaże się na boisku.

Co według ciebie może być decydujące w rywalizacji z zespołem z Murowanej Gośliny?

– Przede wszystkim taktyka. Jeżeli będziemy się jej trzymać i ją spełniać, i będziemy grały tak, jak powinnyśmy, to myślę, że zwycięstwo jest do osiągnięcia.

*rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved