Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pech nie omija Wandy Kraków – Jarosław Tepling wykluczony z gry

Pech nie omija Wandy Kraków – Jarosław Tepling wykluczony z gry

fot. archiwum

Przed decydującą fazą rozgrywek I ligi mężczyzn zespół Wandy Kraków dotknęło kolejne osłabienie. Na ostatnim treningu przed sobotnim meczem kontuzji mięśnia łydki doznał Jarosław Tepling. Zawodnik prawdopodobnie nie zagra do końca sezonu.

Beniaminek zaplecza siatkarskiej ekstraklasy – KS Wanda Kraków – może mówić o sporym pechu w swoim debiutanckim sezonie. Krakowian po zakończeniu rundy zasadniczej czeka rywalizacja w fazie play-out i walka o utrzymanie w I lidze. Obok ostatnich porażek i miejsca zamykającego ligową tabelę zespół z Krakowa dotykają przede wszystkim problemy kadrowe.

Niedawno z grodu Kraka napłynęły informacje o końcu sezonu dla Adama Nowika. Pozyskany z początkiem roku zawodnik zerwał mięsień czworogłowy, do pełni formy nie wrócił także Bartosz Mischke. Do gry powoli wraca, także mający za sobą walkę z urazem, Jakub Blachura, krakowianie stracili jednak kolejnego środkowego. Na ostatnim treningu przed sobotnim spotkaniem z Cuprum Lubin urazu łydki doznał Jarosław Tepling. Ostatnie spotkanie swojego zespołu zawodnik oglądał z trybun. Wstępna diagnoza wskazała na zerwanie mięśnia, co oznaczałoby wykluczenie z gry do końca sezonu. Z podobnym urazem Jarosław Tepling zmagał się przed kilkoma laty, debiutując na parkietach PlusLigi siatkarzy z AZS Politechniką Warszawską. Podobnie jak wówczas, teraz zawodnika czeka dłuższa przerwa w grze, w związku z tym niemal pewne jest, że nie będzie on mógł aktywnie wspomóc swoich kolegów na boisku.

Szkoleniowca krakowian czeka więc spory ból głowy, w krótkim czasie stracił dwóch środkowych, z drobnym urazem zmaga się Michał Dzierwa i wspomniany wcześniej Bartosz Mischke. Wandę Kraków czeka rywalizacja, której stawką będzie utrzymanie w I lidze. Czy kadrowe osłabienie krakowian odbije się na postawie zespołu w rozstrzygających spotkaniach?źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved