Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cuprum „przejechał” przez Kraków

I liga M: Cuprum „przejechał” przez Kraków

Siatkarze Cuprum Lubin bez większych przeszkód pokonali zawodników Wandy Kraków w meczu 21. kolejki I ligi mężczyzn. Zwycięstwo to pozostawia podopiecznym trenera Szabelskiego nadzieję na utrzymanie i grę w play-offach.

Siatkarze z Lubina bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Rywale nie mogli przebić się przez ich blok, zaś zagrywki Roberta Szczerbaniuka sprawiały krakowianom ogromne trudności. Trener Silczuk próbował ratować się zmianami, lecz nie wpłynęło to nijak na grę jego zawodników. Ostatecznie seta atakiem ze środka drugiej linii oraz wynikiem 25:11 zakończył Maciej Kordysz.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana, choć „miedziowi" utrzymywali przewagę przez prawie całego seta. Gospodarze ciągle nie mogli przebić się przez świetnie funkcjonujący w tym dniu blok lubinian. W końcówce obie drużyny zaczęły popełniać błędy, przez co na boisku zrobiło się nerwowo. Lubinianie nie wykorzystali swoich dwóch piłek setowych, a dzięki atakowi Bartłomieja Soroki to siatkarze znad Wisły mieli szansę na rozstrzygnięcie losów partii na swoją korzyść, której jednak nie potrafili wykorzystać. Ta sztuka powiodła się lubinianom, którzy nie zmarnowali swojej trzeciej szansy, a seta asem serwisowym, ustalając wynik na 28:26, zakończył Bartosz Węgrzyn.

W trzecim secie Wanda Kraków znów nie potrafiła "podjąć rękawicy", mimo iż na początku odsłony gra toczyła się punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymywała się jedynie do wyniku 8:8. Później przyjezdni już spokojnie prowadzili spotkanie (mieli takie przewagi jak 14:9, 16:11). W końcówce jednak goście znów zaczęli popełniać proste błędy, przez co wynik seta do końca nie był rozstrzygnięty. Dopiero Maciej Kordysz atakiem z prawego skrzydła ustalił wynik tego seta na 25:22, a całego meczu na 3:0.

Podopieczni trenera Szabelskiego nie musieli się zbytnio trudzić, aby pokonać słabo spisującą się tego dnia drużynę Wandy Kraków, a zwycięstwo było dla nich o tyle ważne, że dzięki niemu ciągle realnie mogą myśleć o grze w play-offach.

Wanda Instal Kraków – Cuprum Lubin 0:3
(11:25; 26:28; 22:25)

Wanda Kraków: Blachura, Syguła, Pić, Soroka, Dzierwa, Domonik, Mischke (libero) oraz Mrozowski (libero), Ferek, Szablewski i Łukasik
Cuprum Lubin: Antosik, Kordysz, Żuk, Dykas, Węgrzyn, Szczerbaniuk, Tylicki (libero) oraz Kucharski