Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo: Moi zawodnicy wykorzystali szansę i wygrali mecz

Tomaso Totolo: Moi zawodnicy wykorzystali szansę i wygrali mecz

fot. archiwum

Olsztynianie na koniec rundy zasadniczej odnieśli wyczekiwane zwycięstwo i to nad nie byle kim. Wyższość AZS-u musiała uznać sama ZAKSA. - Ten wynik nas podbuduje przed ważnymi dla nas meczami - powiedział po spotkaniu Paweł Siezieniewski.

Paweł Siezieniewski (kapitan Indykpolu AZS UWM Olsztyn): Jesteśmy dzisiaj bardzo szczęśliwi. Cieszę się, że przystąpiliśmy do tego meczu z taką samą werwą, ambicją i wolą walki jak przed pojedynkiem z Bełchatowem. Wiedzieliśmy, że nie mamy nic do stracenia, zostały nam mecze z przeciwnikami z najwyższej półki. Nie patrzyliśmy kto stoi po drugiej stronie siatki, my mieliśmy zagrać swoje. Udało nam się zawalczyć i wygrać to spotkanie. Na pewno ten wynik nas podbuduje przed ważnymi dla nas meczami, czyli o miejsca 9 lub 10.

Paweł Zagumny (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Nie udało nam się to spotkanie. Myślę, że po części myślami jesteśmy już przy play-offach. Zagraliśmy słabo. Próbowaliśmy grać zawodnikami, którzy wracają po dłuższej przerwie. Szkoda, że przegrana trafiła się na własnym parkiecie. Miejmy nadzieję, że za tydzień nasza gra będzie wyglądała zupełnie inaczej i przez pierwszą rundę play-offów przebrniemy bez problemów.

Tomaso Totolo (trener Indykpolu AZS UWM Olsztyn): Gratuluję swoim zawodnikom. Nieważne kto stoi po drugiej stronie siatki, istotne jest, by wykorzystywać w 100 procentach sytuację, jaką daje nam drużyna przeciwna. Moi zawodnicy wykorzystali swoją szansę i wygrali mecz. To spotkanie pokazało, że Olsztyn potrafi grać dobrą siatkówkę.Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie. Dziś w każdym elemencie mieliśmy problemy. Od zagrywki, gdzie jest to nasza mocna strona, poprzez atak, gdzie graliśmy bez przekonania i słabe przyjęcie. Próbujemy powoli wprowadzać zawodników, którzy nie grali przez długi okres czasu. Zobaczymy, czy nam się to uda. Mamy bardzo mało czasu. Od poniedziałku musimy się nastawiać mentalnie i fizycznie na grę w play-offach. Gratuluję przeciwnikom, pokonali nas drugi raz w sezonie. Na dzień dzisiejszy są lepsi. Może tabela tego nie odzwierciedla, ale Olsztyn wygrał, bo okazał się lepszy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved