Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Śląskie bezkonkurencyjne we „Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży”

Śląskie bezkonkurencyjne we „Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży”

fot. archiwum

Województwo śląskie zajęło pierwsze miejsce we "Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży" w 2011 roku. Zarówno wśród grupy chłopców, jak i dziewczyn młodzi adepci piłki siatkowej okazali się najlepsi ze wszystkich województw.

Do sukcesów wśród młodych siatkarzy jesteśmy trochę przyzwyczajeni. Walczymy od lat o palmę pierwszeństwa z Mazowszem i szalę zwycięstwa niejednokrotnie przechylaliśmy na swoją stronę. Natomiast wśród dziewcząt takiego sukcesu dawno nie było, co najmniej od piętnastu lat – powiedział prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Marek Kisiel.

Szef śląskiej siatkówki zwrócił jeszcze uwagę na jeden aspekt. – Słyszę, że w kraju trudno jest namówić dziewczyny do uprawiania naszej dyscypliny sportu, że nie lubią one ciężkiego treningu. U nas widzę zupełnie odwrotną sytuację. Idziemy w górę z dziewczynami. Liczba młodych siatkarek rośnie, chcą one ćwiczyć i grać – dodaje Marek Kisiel.

W rywalizacji dziewcząt sklasyfikowano 103 kluby. Pierwsze miejsce zajął KS Pałac Bydgoszcz przed Energą Gedanią Gdańsk i LTPS Legionovią Legionowo. Najwyższe miejsce z klubów śląskich zajmują GS UKS Krzanowice (15) i KS Silesia Volley Mysłowice (18). – Położone koło Raciborza Krzanowice wdarły się do czołówki krajowej. Jest to bardzo usportowiona miejscowość. Mysłowice znane są doskonale z siatkówki plażowej i turniejów World Touru, ale też jest tam bardzo dobrze zorganizowana praca z młodzieżą, stworzono dobre warunki do pracy. Korzystają z tego nie tylko miejscowi, ale również okoliczni mieszkańcy – powiedział Marek Kisiel.W rywalizacji klubowej chłopców pierwsze miejsce zajął Delic-Pol Norwid Częstochowa, który minimalnie wyprzedził AKS Rzeszów oraz RCS Czarnych Radom. – Delic-Pol Norwid jest zdecydowanym liderem naszego województwa wśród siatkarskiej męskiej młodzieży. Wygrywa na naszym terenie praktycznie wszystko. Pierwsze miejsce częstochowian wcale mnie nie zaskoczyło. Tam od lat jest wykonywana świetna praca. Dobre wyniki uzyskiwane są również w innych mocnych ośrodkach województwa śląskiego, m.in. Bielsku-Białej, Jastrzębiu, Rybniku, Będzinie i Jaworznie – podkreśla Marek Kisiel. We wspomnianym „Współzawodnictwie” BBTS Włóknia Bielsko-Biała zajął czternaste, a KS Jastrzębie Borynia – dziewiętnaste miejsce.

* Eugeniusz Andrejuk (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved