Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Półfinalistki poznane, Dynamo wyeliminowane

Puchar CEV: Półfinalistki poznane, Dynamo wyeliminowane

Wszystkie europejskie puchary weszły w decydujące fazy. Również w Pucharze CEV kobiet poznaliśmy drużyny, które ostatnio zakończyły rundę challenge i będą walczyły o medale tych rozgrywek. W tej części pucharów obyło się bez złotych setów.

Pierwsze do półfinałów Pucharu CEV awansowały siatkarki Yamamay Busto Arsizio. Włoska drużyna pokonała w kolejnym pojedynku Schweriner SC. Tym razem poszło im trochę łatwiej i wygrały w czterech odsłonach, w pierwszym starciu Niemki postawiły trochę trudniejsze warunki i uległy dopiero w tie-breaku. Dwie pierwsze partie decydującego pojedynku od początku układały się pod dyktando Włoszek. Mimo że gospodynie starały się trzymać blisko swoich rywalek, nie udało im się to zwłaszcza w samych końcówkach setów. Ich starania przyniosły skutek w trzeciej odsłonie, w której już na samym początku odskoczyły na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymały je do końca partii. Dobra gra miejscowych rozpoczęła również czwartą część spotkania, jednak włoskie siatkarki od połowy partii zaczęły spisywać się dużo lepiej, co pozwoliło im wygrać seta i całe spotkanie, a przede wszystkim awansować do półfinału pucharu. Do zwycięstwa swój zespół poprowadziła Aneta Havlickova, która zdobyła w całym meczu 23 punkty. W drużynie gospodarzy najskuteczniejsza była Mira Topic, która zapisała na swoim koncie 16 oczek.

Schweriner SC – Yamamay Busto Arsizio 1:3
(20:25, 22:25, 25:23, 20:25)
pierwszy mecz: 3:2 dla Yamamay, awans: Yamamay Busto Arsizio

Włoszki zmierzą się w półfinale ze swoimi rodaczkami z Robur Tiboni Urbino, które w meczu rewanżowym w trzech odsłonach pokonały ASPTT Mulhouse. Przewaga siatkarek Tiboni nie podlegała w tej parze dyskusji. W pierwszym spotkaniu francuskiemu zespołowi udało się urwać jedynie seta. W pojedynku rewanżowym gospodynie również były bliskie wygrania partii. Od początku drugiej części meczu radziły sobie bardzo dobrze, jednak po drugiej przerwie technicznej do głosu ponownie doszły zawodniczki Urbino i to one wygrały partię. Mimo przegranej, najlepiej w przyjęciu radziła sobie w tym spotkaniu zawodniczka gospodyń, Anna Rybaczewski, która zapisała na swoim koncie również dwa skuteczne bloki. Główny wkład do dorobku punktowego ekipy Robur Tiboni Urbino miały Lise Van Hecke oraz Lucia Crisanti, które zdobyły kolejno 14 i 12 punktów.

ASPTT Mulhouse – Robur Tiboni Urbino 0:3
(20:25, 23:25, 20:25)
pierwszy mecz: 3:1 dla Urbino, awans: Robur Tiboni Urbino

Również trzysetowe spotkanie rozegrały drużyny w Belgradzie. Miejscowa Crvena Zvezda uległa w nim Galatasaray Istambuł. To było drugie trzysetowe zwycięstwo Turczynek. Choć Serbki radziły sobie lepiej niż we wcześniejszym spotkaniu, to jednak nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami. Calderon i spółka były lepsze praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ich szeregach nie pomogła również dobra postawa Bjelicy.

Crvena Zvezda Belgrad – Galatasaray Istambuł 0:3
(20:25, 18:25, 20:25)
pierwszy mecz: 3:0 dla Galatasaray, awans: Galatasaray Istambuł

Czwartym półfinalistą, który zagra z ekipą Galatasaray jest rumuński zespół Tomis Constanta. Rumunki dość niespodziewanie pokonały Dynamo Krasnodar. W meczu we własnej hali Tomis wygrał w tie-breaku, natomiast na trudnym rosyjskim terenie pokonał przeciwniczki 3:1. Gospodynie jedynie trzecią odsłonę spotkania potrafiły rozstrzygnąć na własną korzyść, choć gra nie od początku im się układała. W pozostałych setach rumuńskie siatkarki prowadziły od początku do końca. Do zwycięstwa swojej drużyny w dużej mierze przyczyniła się Katsiaryna Zakrewskaja, która zdobyła w całym spotkaniu 30 punktów i brylowała w ataku, a i również w bloku. W rosyjskiej ekipie nie pomogła świetna postawa Koszeliewej, która również zapisała na swoim koncie 30 oczek.

Dynamo Krasnodar – Tomis Constanta 1:3
(23:25, 18:25, 25:19, 22:25)
pierwszy mecz: 3:2 dla Tomisu, awans: Tomis Constanta