Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawianie walczą o lepszą lokatę przed play-off

PlusLiga: Warszawianie walczą o lepszą lokatę przed play-off

fot. archiwum

Po udanym występie w europejskich pucharach Politechnika Warszawska wraca na rodzime boiska, gdzie z Treflem Gdańsk walczyć będzie o poprawę pozycji na koniec fazy zasadniczej. Czy warszawianom uda się uniknąć Skry w I rundzie play-off?

Awans do półfinału Pucharu Challenge jest niewątpliwie wielkim sukcesem Politechniki, ale po emocjach na Ukrainie warszawianie muszą wrócić do rywalizacji w PlusLidze. Ostatnia kolejka będzie dla nich szczególnie ważna, bowiem od niej zależeć będzie z kim zagrają oni w fazie play-off.

Wynik w Charkowie może napawać optymizmem, tak jak i powrót Patricka Steuerwalda, który jest już do dyspozycji trenera. Nadal niepewny jest występ Grzegorza Szymańskiego, którego jednak dobrze zastępuje Paweł Mikołajczak. Słabą postawę w lidze, mimo wielu pozaboiskowych problemów, warszawiacy odbijają sobie w rozgrywkach Challenge Cup.  Mecz z Lotosem będzie dla drużyny z Warszawy bardzo ważny ze względu na możliwość przeskoczenia w tabeli drużyn z Częstochowy i Kielc. W minionym tygodniu warszawianom udało się nadrobić punkty do akademików, czy uda im się zacząć play-off z lepszej pozycji?

Lotos Trefl Gdańsk także nie notuje takiego sezonu, jakiego oczekiwaliby sternicy. Mimo wielu zapowiedzi i wzmocnień składu dokonanych przed sezonem, zawodnicy trenera Dariusza Luksa są ekipą zamykającą tabelę PlusLigi. Nie pomogła również zmiana szkoleniowca w ciągu sezonu, kiedy to Grzegorza Rysia zastąpił Luks. Dla gdańszczan mecz nie ma większego znaczenia, mogą co najwyżej awansować na 9. miejsce, zamieniając się z drużyną z Olsztyna, ale na grę w play-offach nie mają już szans. W ostatniej kolejce zespół z Pomorza uległ Fartowi Kielce. Mecz nie stał na wysokim poziomie. – Oba zespoły popełniały błędy, tylko że my w pewnym momencie zrobiliśmy ich więcej – powiedział po meczu trener gdańszczan Dariusz Luks. Biorąc pod uwagę postawę obu zespołów na przestrzeni sezonu, na pewno gdańszczanie faworytem nie będą, ale może uda im się sprawić niespodziankę. W ich składzie trzeba zwrócić uwagę na Mikko Oivanena, który po powrocie do polskiej ligi pokazuje poziom, do jakiego nas przyzwyczaił podczas gry w Resovii.Czy mecz zakończy się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem faworyzowanej ekipy z Warszawy? A może sport po raz kolejny okaże się nieprzewidywalny? Dowiemy się tego już w najbliższą sobotę. Jako że jest to ostatnia kolejka fazy zasadniczej, możemy spodziewać się emocji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved