Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Rywalizacja Trefla i MKS-u zaczyna się od nowa

PlusLiga Kobiet: Rywalizacja Trefla i MKS-u zaczyna się od nowa

Takich emocji w II rundzie play-off dawno nie było. Po remisie na Pomorzu, rywalizacja Trefla i MKS-u przenosi się do Dąbrowy Górniczej, gdzie odbędą się dwa najbliższe mecze. Czy w ten weekend dowiemy się, kto awansuje i będzie walczył o złoto?

Rywalizacja o awans rozpoczyna się na nowo. W Sopocie pierwszy mecz na swoją korzyść pewnie rozstrzygnęły siatkarki MKS-u, a w kolejnym w tie-breaku uległy ekipie gospodyń. – Pokazałyśmy, że umiemy nawiązać walkę i wygrać. Jesteśmy bojowo nastawione i będziemy u siebie walczyć o zwycięstwa – przyznała po dwumeczu kapitan dąbrowianek, Magdalena Śliwa.

Spotkania w Dąbrowie Górniczej zapowiadają się niezwykle emocjonująco, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnią partię drugiego spotkania. Sopocianki przegrywały już 0:8, a wszystko to dzięki świetnej grze Natalii Nuszel, Charlotte Leys i Izabeli Żebrowskej. Fatalną passę gospodyń przerwała wówczas Katarzyna Konieczna, a po chwili dołączyły do niej Corina Ssuschke-Voight i Małgorzata Kożuch. Trefl grał koncertowo, a siatkarki znajdujące się po drugiej stronie siatki nie potrafiły przerwać fantastycznej passy rywalek i przegrały 12:15.

Wykonałyśmy plan minimum, ale można było spokojnie przywieźć dwa zwycięstwa. Byłybyśmy w znacznie lepszej sytuacji. Stało się inaczej, piąty set przegrałyśmy na własne życzenie. To już przeszłość – przyznała Elżbieta Skowrońska, która podobnie jak cała drużyna chce wykorzystać atut własnego boiska. Przed rozpoczęciem rywalizacji w Dąbrowie Górniczej gospodynie najbliższych pojedynków są optymistkami. Chcą zaprezentować się tak, jak podczas pierwszego meczu w Sopocie, kiedy wszystko wychodziło zgodnie z założeniami taktycznymi. –  Na pewno nie zabraknie emocji. Nasza hala będzie atutem – jest to specyficzne miejsce, niekoniecznie wygodne dla przeciwnika. Poza tym mamy wspaniałych kibiców, którzy głośno nas wspierają. Wierzę, że nasz zespół jest na tyle mocny w tym roku, aby wygrać dwa spotkania.

Kłopoty, z którymi zmaga się Trefl Sopot, w minionym tygodniu zeszły na dalszy plan. Ekipa z Wybrzeża chce ponownie znaleźć się w finale rozgrywek i znów wystąpić w Lidze Mistrzyń. Bez kluczowych zawodniczek, które w ostatnich tygodniach odchodziły z Trefla, ekipie Alessandro Chappiniego jest znacznie ciężej, ale jak pokazała w ostatnich minutach tie-breaka – jest w stanie przezwyciężyć trudne momenty.

Trudno jest wytypować faworyta nadchodzących spotkań. Jedno jest pewne, jeśli rywalizacja w Dąbrowie Górniczej będzie wyglądać tak jak tydzień temu, to zgromadzeni w hali kibice będą uczestniczyć w fantastycznym siatkarskim widowisku. Kto będzie górą? Czy do wyłonienia zwycięzców potrzebny będzie piąty mecz? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w niedzielę.